Gratis

Specialist in Achizitii

UTILBEN

Candidatul Ideal

Pe cine cautam?
  • Experienta de minimum 2-3 ani intr-un post similar;
  • Studii superioare finalizate in economie, inginerie sau inginerie economica;
  • Cunostinte foarte bune de calculator in Microsoft Office (Word, Excel, PPT), in alte sisteme de software si sisteme de gestionare a stocurilor (ERP);
  • Cunostinte bune de limba engleza;
  • Atentie la detalii si standarde inalte pentru controlul calitatii;
  • Abilitati de comunicare pentru a ajuta la negocieri si pentru a se asigura ca asteptarile sunt clare;
  • Cunostinte financiare si contabile pentru calcularea marjelor, profitului brut si reducerilor;
  • Intelegere a managementului lantului de aprovizionare si a logisticii;
  • Abilitati de achizitii si de gestionare a stocurilor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Analizeaza cererile de achizitie pentru autorizarea lor corespunzatoare;
  • Analizeaza, selecteaza furnizori si emite comenzi de achizitie;
  • Introduce cu acuratete in sistem comenzile primite;
  • Monitorizeaza stocurile din depozit si poate initia comenzi in conformitate cu liniile directoare stabilite;
  • Analizeaza si urmareste tendintele pietei;
  • Identifica potentialii furnizori si producatori si emite cereri de cotatii;
  • Realizeaza comenzile de achizitie si rapoartele de inventar pentru management;
  • Rezolva eventualele probleme aparute in lantul de aprovizionare;
  • Pregateste din sistem anexele pentru echipamentele vandute;
  • Pregateste documentele de livrare si pentru garantie, activand garantia;
  • Colaboreaza eficient cu echipa de vanzari in privinta atat a achizitiilor desfasurate cat si a celor in curs de desfasurare.

Ce iti oferim:
  • Pachetul salarial motivant, care se va negocia in functie de cunostintele si aptitudinile dovedite pe parcursul interviului;
  • Bonuri de masa;
  • Bonus in functie de realizari;
  • Decontare transport;
  • Cursuri de perfectionare.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

UTILBEN este o companie aflata in topul vanzarilor de utilaje agricole si de constructii in Romania. Avem o experienta de peste 17 ani in domeniu, timp in care am stabilit relatii solide cu peste 500 de furnizori de echipamente fiabile din intreaga lume. Oferta de utilaje si atasamente agricole si de constructii cuprinde peste 30.000 de produse, regasite pe site-ul www.utilben.ro. Grupul UTILBEN are o cifra de afaceri de peste 22 milioane de euro pe an.

Suntem o echipa unita si ne comportam ca atare. Vom face tot posibilul sa te integrezi rapid in compania noastra, iar procesul de invatare sa fie cat mai facil. De-abia asteptam sa invatam lucruri de la tine si sa facem treaba buna impreuna!

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024