Publicat 26 Iul 2019 | Reactualizat 23 Aug 2019 | Expiră 26 Aug 2019

Direct Sales Representative

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte profesionale

  • Limba Engleza fluent
  • operare PC, MS Office
  • cunostinte despre tehnici moderne de comunicatii
  • permis de conducere categoria B
Competente specifice:
  • Initiativa si pro-activitate
  • Abilitati de comunicare
  • Customer focus
  • Abilitatea de a relationa cu clientii
  • Munca de echipa
  • Monitorizarea competitiei
  • Prezentarea unei solutie impreuna cu argumente
  • justificative
  • Orientare spre rezultate
Educatie si experienta
  • Account management
  • Munca de teren
  • Genstionare portofolii de clienti
  • Time management
  • experienta in vanzari sau relatii cu clientii minimum 2 ani

Descrierea jobului

Obiectivul postului
Promoveaza si vinde serviciile si produsele Orange prin intermediul metodei de contactare directa, pe teren sau in magazinele Orange.

Responsabilitati

  • Abordeaza telefonic clienti existenti sau potentiali pentru a promova serviciile si produsele Orange in cadrul campaniilor organizate la nivelul departamentului de vanzari cu amanuntul.
  • Emite documentele fiscale la finalizarea vanzarii, incaseaza contravaloarea acestora si emite certificate de garantie pentru produsele comercializate.
  • Gestioneaza stocul propriu de marfa si participa la inventar.
  • Identifica nevoile clientului si propune cea mai buna solutie.
  • Incaseaza contravaloarea facturilor de abonament prin plata cu card sau numerar.
  • Inregistreaza orice solicitare si modificare efectuata in bazele de date ale companiei conform procedurilor de lucru.
  • Intocmeste contracte de abonament si/sau servicii aditionale.
  • Ofera asistenta in utilizarea echipamentelor mobile si fixe.
  • Ofera informatii referitoare la continutul facturilor si modalitatile de tarifare.
  • Promoveaza si vinde produsele si serviciile Orange pe teren sau in magazinele proprii in cadrul actiunilor organizate la nivelul departamentului de vanzari cu amanuntul.
  • Trateaza si rezolva conform nivelului sau de autoritate reclamatii, solicitari de optimizare ale conturilor clientilor si cereri de reziliere
  • Intocmeste rapoarte specifice de cate ori i se cere de catre superiorii ierarhici si respecta dead-line-urile acestora

Orange is the leader of the Romanian mobile telecommunications market with 10.383.481 million customers. Orange Romania is part of France Telecom - Orange, one of the world's leading telecommunications operators with over 200 million customers on five continents.

Orange means much more than technology, mobile telephony or GSM networks. It is a brand created to make human communication simpler and to bring value to the communities where it operates. The France Telecom - Orange Group has a well-defined corporate responsibility strategy, whereby we ensure that our work is carried out responsibly. Indeed corporate responsibility lies at the core of our brand's values, which in turn represent who we are and how we do business.If you want to build the Orange experience and join a great team, send us your CV by applying online at www.orange.ro/jobs .

Expirat
Direct Sales Representative  -  Orange Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles