Digital Marketing Specialist (PPC)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Ai o gândire strategică și organizată, fără să neglijezi creativitatea;
  • Tu controlezi cifrele și calculele, nu ele pe tine;
  • Îți gestionezi eficient timpul și prioritizarea taskurilor;
  • Îți dorești să înveți, să crești, odată cu business-urile pe care le promovăm;
  • Ești curajos/curajoasă și îți place să faci față provocărilor;
  • Înțelegi modul în care PPC se încadrează în marketingul digital;
  • Experiență (min. 2 ani) în utilizarea unor platformelor: Google Ads, Facebook Ads, Tik Tok Ads, LinkedIn Ads, Google Analytics;
  • Cunoștințe detaliate de Search Engine Marketing și Social Media Marketing;
  • Planificarea si implementarea actiunilor de marketing digital acoperind Facebook, Instagram, Youtube, Google, LinkedIn, Tik Tok;
  • Responsabil cu rapoartele privind rezultatele actiunilor implementate precum si indicatorii specifici fiecarui canal de comunicare cu propuneri de imbunatatire si plan de actiuni
  • Responsabil cu planificarea si urmarirea bugetului de digital si optimizarea bugetelor alocate in acord cu obiectivele trasate;
  • Implementarea&optimizarea campaniilor de google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads, Tik Tok Ads si atingerea obiectivelor propuse;
  • Propunerea de actiuni tactice si promotii in mediul digital in functie de obiectivele de marketing trasate
  • Responsabil cu propuneri privind strategia web, propuneri de a imbunatati performanta si functionalitatea site-ului, cresterea traficului, durata vizitelor si a conversiilor
  • Fluență în limba engleză scris și vorbit.

Descrierea jobului

  • Vei crea și planifica campanii PPC potrivite, pe o gamă largă de canale digitale
  • Vei monitoriza campaniile existente si vei formula recomandări pentru optimizarea acestora
  • Vei analiza tendințele și vei lua decizii bazate pe datele colectate
  • Vei transmite sugestii creative pentru vizualurile folosite în anunțuri
  • Vei realiza analize și rapoarte ale campaniilor
  • Vei realiza propuneri/strategii pentru viitoarele campanii de anunțuri (estimare rezultatele, propunere bugete, tipuri de campanii, platforme, audiențe etc)
  • Vei cerceta noile tehnologii și trenduri care pot fi utile în strategiile de Performance Marketing

Oferim consultanţă academică specializată pentru diverse tipuri de proiecte şi utilizăm în activitatea noastră sisteme simple şi eficiente de gestionare a comenzilor.
Lucrăm cu pasiune pentru a oferi o gamă largă de servicii clienţilor noştri, oferindu-le îndrumarea de care au nevoie şi ajutorul nostru profesional. Fiindcă noi ştim că succesul nostru depinde de succesul clienţilor noştri.
Pandemia ne-a determinat să părăsim agenţia din centrul Londrei şi activitatea noastră se desfăşoară exclusiv on-line, deci te poţi alătura echipei nostre de oriunde din lume.
Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022