de ani Fără Frică...

Publicat 14 Iul 2008 | Expiră 14 Iul 2008

Designer web junior (Junior Web Designer)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

A Rond te prinde in joc!

* Ai in permanenta un spirit treaz si cauti perfectiunea.
* Esti la inceput de drum si arzi de nerabdare sa arati ce stii.
* Iti place sa te descurci acolo unde altii se incurca.
* Ai o atitudine pozitiva si tinzi sa te autodepasesti.
* Tii pasul cu toate noutatile tehnologiei.

* Sa fii angajatul unei companii de succes este tot ceea ce iti doresti?
* Echipa A Rond te prinde in jocul celor care stiu sa scoata din orice profit.
* Nu ai inca experienta si ai nevoie doar de o sansa de a arata ce poti? A Rond te creste pe tine, tu il cresti pe A Rond!
* Debordezi de idei inovatoare si vrei sa le pui in aplicare? Te ascultam, analizam, discutam, aprobam.
* Esti increzator, cand cei din jur se arata sceptici? A Rond te incearca si te provoaca, astfel ca cel mai bun castiga intotdeauna.
* Citesti, intrebi, testezi tot ce apare nou? A Rond apreciaza evolutia.

* A Rond valorizeaza si potenteaza inteligenta ta.
* A Rond iti ofera o cariera care iti va energiza curiozitatea intelectuala.

Cerinte obligatorii:

- Bune cunostinte de Adobe Flash
- Bune cunostinte de Adobe Photoshop
- Dorinta de invatare continua si intensiva
- Creativitate
- Abilitati de relationare
- Abilitati de lucru in echipa

Constituie un avantaj:

- Cunostinte de Dreamweaver
- Cunostinte de HTML si CSS
- Portofoliu online
- Student sau proaspat absolvent al unei facultati de profil

Descrierea jobului

Curios ce vei face? Iata cu ce se ocupa un designer web junior in cadrul A Rond:

- Colaboreaza cu Departamentul Online Marketing pentru diverse campanii care implica realizarea de:
> Banner-e
> Newsletter-e
> Layout-uri pentru concursuri
> Mini-site-uri
> Etc.

Pozitie in cadrul departamentului:

- Designer-ul web junior va lucra sub atenta indrumare a designer-ului web senior

Oportunitati de cariera :

- Vei avea ocazia sa te relationezi cu unii dintre cei mai buni specialisti din Departamentul Dezvoltare, care iti vor da posibilitatea sa perfectionezi ceea ce deja stii.
- In timp, dupa ce vei fi demonstrat calitatile tale si vei fi acumulat suficienta experienta, iti vom oferi sansa de a promova in cadrul A Rond, ca apreciere a evolutiei tale profesionale.

A Rond este o companie matura si inovativa, care dezvolta aplicatii web dinamice.

O companie cu un portofoliu de site-uri cu peste 1 500 000 de afisari pe luna.

Stim ca ti-am castigat interesul, asa ca grabeste-te sa fii primul: aplica online acum sau trimite CV-ul tau pe adresa de e-mail: hr@arond.ro sau la numarul de fax: 0311 02 14 37/38, pana la data de 31.03.2008.

www.arond.ro

Expirat
Designer web junior (Junior Web Designer)  -  A Rond

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles