Publicat 12 Oct 2020 | Reactualizat 09 Nov 2020 | Expiră 12 Nov 2020

Deputy Chief Accountant

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
UNIX Auto este o companie dinamica, jucator important pe piata componentelor 5i accesoriilor auto din Centrul 5i Estul Europei, in plina dezvoltare, cu o experienta de peste 30 ani in domeniul auto. In Ungaria suntem lideri de piata, iar in Romania suntem intr-o dezvoltare continua, ocupand o pozitie importanta pe piata componentelor auto. Astazi, lucreaza 4000 de angajati la cele 170 de filiale, depunand un efort sustinut pentru prestarea de servicii de Malta calitate partenerilor no5tri.
Compania noastra angajeaza la sediul social din Cluj-Napoca Deputy Chief Accountant

Responsabilitati:
• Organizarea 5i coordonarea activitatilor departamentului financiar - contabil • Verificarea contabilitatii • Intocmirea 5i depunerea corecta 5i la timp a declaratiilor obligatorii • Intocmirea la timp 5i in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale 5i anuale • Organizarea sarcinilor ITM (salarii, pontaje) • Asigurarea de informatii la zi pentru managementul companiei privind indicatorii economico — financiari • Implicarea in activitatile de audit intern 5i extern • Asigura respectarea legislatiei (fiscale, mediu, etc) la nivel de companie • Mentinerea legaturii cu autoritatile

Candidatul ideal:
• Studii superioare de specialitate • Experienta de minimum 3 ani in domeniul financiar-contabil • Cunovtinte solide ale legislatiei financiar - contabile din Romania • CunoOnte de operare in programele contabile • Cuno5tinte solide de operare PC (MS Office) • Abilitati excelente de comunicare 5i un caracter ferm • Abilitati de planificare, organizare, coordonare, motivare, evaluare • Capacitatea de a lucra sub presiune • Capacitate de analiza, sinteza
• Pachet salarial competitiv 5i predictibil, laptop, telefon de serviciu • Sarcini provocatoare, diversificate, care presupun responsabilitate • Munca intr-o companie in continua dezvoltare, intr-un mediu profesionist • Activitate Intr-o companie stabila, cu experienta de peste trei decenii in piata muncii • Lucru intr-un mediu inovator, cu mijloace de lucru moderne • Program de munca previzibil (cu weekend-uri libere)
Ai aplicat
Expirat
Deputy Chief Accountant  -  UNIX Auto

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles