Publicat 08 Ian 2019 | Reactualizat 05 Feb 2019 | Expiră 08 Feb 2019

Declarant vamal

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Customer orientation;
  • Very organized approach to work (able to set priorities and meet the deadlines);
  • Good customs legislation knowledge;
  • Capacity of working under stress;
  • Good communication skills in both English & Romanian;
  • RCDPS /NCTS Knowledge would be an advantage.

Descrierea jobului

  • Accurately prepare customs declarations and all related paperwork for import;
  • Review and remake the rejected declarations;
  • Prepare Inbound paperwork;
  • Monitor submitted declarations;
  • Give assistance to Import Agents for customs legislation.

Descrierea companiei

DHL. Excellence. Simply Delivered.

Livrări expres internaţionale; expediere de mărfuri la nivel mondial pe calea aerului, pe mare, pe uscat sau cu trenul; soluţii de depozitare începând cu ambalare, reparaţii, stocare; livrări poştale internaţionale; alte servicii de logistică personalizate – prin tot ceea ce face DHL, creează legături între oameni şi le îmbunătăţeşte viaţa.

A lucra la DHL înseamnă a-ţi asuma responsabilitate, a învinge provocări şi o dezvoltare profesională continuă ca parte a unei echipe diverse şi globale. Contribuiţi la succesul nostru profitând de oportunităţi de carieră atractive şi deveniti parte a companiei care este lider mondial în logistică.

Expirat
Declarant vamal  -  DHL International Romania