Gratis

Declarant Vamal (Constanta Sud Agigea)

GLOBELINK INTERNATIONAL (ROMANIA) SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cunostințe de operare PC
Experienta in domeniu
Cunoasterea Incoterms
Cunoasterea legislatiei privind circulatia marfurilor
Persoana dinamica, pozitiva, cu gandire strategica, orientata spre rezultate
Cunostinte limba engleza
Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte
Rezistenta ridicata la stres

Descrierea jobului

Intocmirea documentelor necesare vamuirii la import / export / tranzit
Elaborarea declaratiilor vamale in conformitate cu procedurile de vamuire
Anexeaza declaratiei vamale documentele prevazute de catre legislatia in vigoare (ex.: factura, CMR, packing list, etc.)
Furnizarea tuturor informatiilor suplimentare necesare controlului documentar
Preluarea declaratiilor vamale validate si formarea setului de documente pentru partile implicate
Efectuarea controlului documentelor in vederea verificarii operatiunilor de comisionare vamala

Globelink International (Romania) SRL is part of CWT Globelink Group. CWT Globelink Group is one of the top five biggest NVOCC in the world. CWT Globelink is putting their latest foot print into Eastern Europe in Romania.The Company is now opening up the recruitments for expansion. When applying, please state the Job title you are applying for.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024