Gratis

Customer support / Suport clienți

EURO IMAC EST SRL

Candidatul Ideal

- Studii medii sau superioare, de preferință în domeniul economic sau tehnic;
- Cunoștințe de limbă engleză și/sau italiană;
- Cunoștințe operare PC;
- Abilități / cunoștințe de negociere și vânzare;
- Capacitate de a lucra independent;
- Capacitate de organizare și respectare termene;
- Persoană comunicativă, orientată către client;
- Persoană orientată către identificarea soluțiilor și rezolvarea problemelor;
- Persoană organizată și cu simț ridicat al responsabilității;
- Experiență de minim 3 ani în relația cu clienții și/sau vânzări.

Descrierea jobului

- Preia comenzile/solicitările telefonice/ venit pe email și direct în magazin (pentru clienții existenți);
- Întocmește oferta în funcție de cerințele clientului;
- Facturează și expediază produsele către client;
- Urmărește încasarea facturilor la termen;
- Menține relația cu clienții din portofoliu;
- Prospectează piață pentru identificarea de noi clienți;
- Dezvoltă relații durabile cu noii clienți;
- Întocmește contractele cu clienții noi și reînnoiește contractele cu partenerii existenți în portofoliu;
- Evaluează stocul și întocmește necesarul de marfă;
- Recepționează cantitativ și calitativ marfa care intră în firmă;
- Se ocupă de îndosarierea documentelor;
- Efectuează activități specifice de secretariat;
- Raportează către manager cu privire la activitatea zilnică și despre eventualele probleme apărute;
- Propune soluții pentru rezolvarea problemelor apărute.

Suntem un furnizor de piese de schimb, utilaje si consumabile pentru fabricile și atelierele care produc confecții textile. Suntem alături de clienți prin oferirea celor mai bune soluții tehnice care să le ofere un proces tehnologic optim și cel mai bun cost de producție.
Atitudinea proactivă, soluțiile eficiente, susținerea colaboratorilor noștri fac parte din misiunea noastră și au dus la dezvoltarea unor colaborări win-win de lungă durată.

Colaboratorii noștri sunt: A13 Milano, Silac Italia, Ceme Italia, Sartitalia, Bieffe, Battistella, Prima Italia, Vomatex Germania, Macpi Italia, Rotondi, Durkopp Adler, Virax Borghi, Gruppo Ancona.
Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024