Gratis

Back office / agent servicii client

CONSOLIGHT
5 poziții

Candidatul Ideal

𝗩𝗿𝗲𝗶 𝘀𝗮 𝘀𝘂𝘀𝘁𝗶𝗶 𝗲𝘃𝗼𝗹𝘂𝘁𝗶𝗮 𝗮𝗿𝗺𝗼𝗻𝗶𝗼𝗮𝘀𝗮 𝗮 𝘃𝗮𝗻𝘇𝗮𝗿𝗶𝗹𝗼𝗿? 𝗘𝘀𝘁𝗶 𝘂𝗻 𝗯𝘂𝗻 𝗰𝗼𝗲𝗰𝗵𝗶𝗽𝗶𝗲𝗿?

𝗖𝗮𝘂𝘁𝗮𝗺 𝗔𝗴𝗲𝗻𝘁 𝘀𝗲𝗿𝘃𝗶𝗰𝗶𝗶 𝗰𝗹𝗶𝗲𝗻𝘁𝗶 (𝗕𝗮𝗰𝗸 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗲) 𝗽𝗹𝗶𝗻 𝗱𝗲 𝗶𝗺𝗽l𝗶𝗰𝗮𝗿𝗲 𝘀𝗶 𝗱𝗲𝗱𝗶𝗰𝗮𝗿𝗲.

Ți-ai propus ca de anul acesta să faci parte dintr-o echipă dinamică și plină de energie? Vino la Consolight să asiguri suportul necesar clienților noștri și colegilor din vânzări!

✔️Studii cu profil tehnic (Construcții, Energetică, Instalații electrice) - reprezintă un avantaj.
✔️ Experienţă în domeniul materialelor electrice sau disponibilitate de a acumula informații tehnice - de preferat.
✔️ Experiență în suport vânzări/vânzări - de preferat minim 2-3 ani.

✔️ Abilități dе comunicare, relaționare, prezentare și/sau negociere.
✔️ Abilități dе identificare rapidă a nevoilor clienților și oferirea dе răspunsuri eficiente și prompte.
✔️ Capacitate dе lucru în echipă în mod eficient, contribuind pozitiv la realizarea rezultatelor.
✔️ Persoană proactivă, dinamică, orientată spre rezultate.
✔️ Cunoștințe solide dе utilizare MS Office (Excel, Power Point, Outlook).
✔️ Experiență în utilizare de softuri/soluții ERP.

Descrierea jobului

𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝘀𝗮𝗯𝗶𝗹𝗶𝘁𝗮𝘁𝗶𝗹𝗲 𝗽𝗼𝘀𝘁𝘂𝗹𝘂𝗶:
✔️ Funcționează ca punct de contact între client și agentul de vânzări pe de o parte, respectiv departamentele interne ale Companiei pe cealaltă parte (ofertare, achiziții, financiar, logistică, etc) cu scopul de a facilita comunicarea cu clienții și de a răspunde solicitărilor acestora.
✔️ Administrează clienții arondați, din portofoliul repartizat prin conceperea, inițierea și administrarea corespondenței oficiale cu clienții, în strânsă legătură cu echipa de vânzări și/sau Directorul de vânzări de țară.
✔️ Cunoaște condițiile comerciale stabilite în contractele de vânzare-cumpărare.
✔️ Colaborează îndeaproape cu departamentul de ofertare.
✔️ Întocmește oferta tehnico-comercială în funcție de specificații și/sau disponibilitatea produselor, dar și în conformitate cu informațiile primite de la echipa de vânzări.
✔️ Se asigură că ofertele sunt transmise în timp util către colegii din Departamentul Vânzări.
✔️ Asigură urmărirea evoluției și a finalizării ofertelor realizate și informează inginerul/ reprezentantul de vânzări, în cazul în care acestea rămân fără răspuns din partea clientului.
✔️ Păstrează o evidență a contractelor de vânzare-cumpărare aferente clienților din portofoliu (înregistrare în ERP), urmarește plățile.
✔️ Întocmește documentația specifică activității în ERP, inclusiv a eventualelor reclamații apărute.

In Bucuresti si Otopeni, activitatea se va desfasura 100% on-site, la sediul companiei.

BENEFICII:
✔️ Pachet salarial motivant;
✔️ Asigurare medicala privata;
✔️ Tichete de masa;
✔️ Vinerea program de lucru scurt;
✔️ Welcome coffee;
✔️ Traininguri profesionale (ex. de produs, etc).

Distribuitorul Nr. 1 de Materiale Electrice Profesionale din Romania!

Consolight este specializată în distribuția de materiale și echipamente electrice. De 25 de ani, ne-am însoțit clienții în fiecare etapă a proiectelor lor, oferind produse de top și servicii de specialitate.

Suntem mereu în căutarea de noi inovații care să ajute la crearea unei lumi mai conectate, la proiecte sustenabile bazate pe experiența noastră extinsă din industrie, rămânând concentrați asupra viitorului.

Cu peste 150 parteneriate și cu branduri proprii, oferim o gamă completă de materiale electrice pentru sectoarele rezidențial, comercial, birouri, instituții medicale, primării și industrial.

Consolight este mai mult decât un distribuitor de echipamente electrice – Căutăm să obținem o înțelegere aprofundată a nevoilor clienților noștri, pentru a oferi echipamentele și materialele cele mai potrivite și mai rentabile pentru proiectul lor. Din acest motiv, am costruit și divizii specializate de iluminat, cablare structurată, tablouri electrice.

Din anul 2015 CONSOLIGHT este membru FEGIME Romania, cel mai mare grup care reuneste companii independente de distributie a echipamentelor electrice.

CONSOLIGHT a devenit unul din furnizorii tradiţionali de echipamente electrice profesionale pentru cele mai importante companii din România, având la bază calitatea excepţională, performanţele din punct de vedere tehnic, fiabilitate şi preţurile competitive ale produselor oferite.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024