Customer Support Officer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Persoană dinamică, sociabilă, atentă la detalii, rezistenta la stres, creativă, proactivă, cu spirit analitic; capabilă să gestioneze relațiile cu clienții;
Bune abilități de planificare, organizare și multitasking;
Foarte bune abilități de comunicare directă cât și la telefon;
Cunoştinţe operare PC: pachetul Office, navigare Internet;
Experiența anterioară într-o poziție similară reprezintă un avantaj;
Cunoasterea unei limbi straine reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Căutăm o persoană cu bune abilități de comunicare care să fie responsabilă de suportul clienților și de sarcinile administrative de birou.

Preluarea apelurilor telefonice și transferul acestora;
Răspunde la întrebările clienților în timp util, prin telefon, e-mail sau face to face;
Suportul clienților direct (la sediu) și indirect (telefonic și online) prin preluarea și înregistrarea comenzilor;
Monitorizarea e-mailurilor primite și transmiterea răspunsurilor, după caz;
Întâmpinarea vizitatorilor, clienților și direcționarea acestora către persoanele abilitate din cadrul companiei;
Coordonarea serviciilor de curierat;
Scanarea, copierea și transmiterea documentelor către terți;
Redactarea de documente, rapoarte și corespondență diversă;
Menținerea comunicării cu depozitul pentru asigurarea unui flux de stocuri normal;
Utilizarea casei de marcat și a sistemelor de tip POS pentru plăți.

Coral Club este un producător și promotor de produse pentru un stil de viață sănătos prezent pe piață de 19 ani, cu filiale în 38 de țări și livrări în toată lumea.

Compania folosește metodologii inovatoare de cercetare și dezvoltare în domeniul suplimentelor și produselor de îngrijire corporală sau a casei, oferind produse de wellness, care ajută la crearea unui echilibru sănătos în organism. Misiunea companiei este de a îmbunătății calitatea vieții și a sănătății. Astfel, ne dorim să promovăm un stil de viață sănătos, care începe cu nutriția și merge până la gândirea pozitivă.

Publicat 20 apr. 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos