Gratis

Customer Success Manager

Vitas IFN SA
4 poziții

Candidatul Ideal

Competente:
• Soft skills: organizat, capacitate de intelegere a datelor, ascultare activa, rigurozitate si perseverenta, comunicare eficienta, orientat catre rezultate;

• Technical skills: utilizarea tool informatic (CRM), excel, word
Licentiat in: economie, relatii clienti, marketing reprezinta un avantaj
​Experienta solicitata: vanzari, activitati suport clienti, mentenanta clienti, gestionare portofoliu clienti, relatii clienti, colectare creante, recuperari debite, consultanta (financiara)

Descrierea jobului

Rolul principal este in pastrarea si imbunatatirea calitatii portofoliului alocat, credite persoane juridice.

Responsabilitati:
Inrolare client – semnare de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈contracte, verificare documente necesare, demararea relatiei cu clientii;
Generare de leaduri din portofoliu, flux contactare client, incurajarea cross-sell;
Monitorizarea si solutionarea situatiilor intalnite de clinet pe parcursul creditului;
Aria de colectare rate scadente si restante intr-un timp eficient;
Vizite la client, deplasari in teren.

Beneficii:
-traininguri de dezvoltare soft skills
-traininguri de dezvoltare hardskills
-utilizare tehnologii noi: semnatura electronica, sisteme CRM, Instrumente de raportare avansata, fluxuri, procese si sisteme implementate, aplicatii de organizare activitati: taskuri, contactare, mijloace de lucru cu clientii remote
-beneficii extrasalariale implementate : prime, vouchere vacanta, tichete masa, zile de concediu suplimentare, asigurare medicala privata, contributie pensie pilonul 3, etc.
-pachet salariat compus din parte fixa si parte variabila care stimuleaza performanta;

Dacă îți place domeniul financiar și dorești să faci parte dintr-o companie ce sprijină de 30 de ani întreprinzătorii și afacerile mici din România, vino la noi in Echipă!

Vitas IFN este o instituţie nebancară, membră a holding-ului Vitas Grup, o rețea de instituții de micro-finanțare și subsidiară a Global Communities, organizaţie non-guvernamentală americană.

Suntem o echipă de profesioniști în domeniul micro-finanțării, cu experiență pe piaţa din centrul şi vestul tarii, de 30 de ani in Romania. Vitas IFN a susţinut creșterea și dezvoltarea a peste 7.000 de mici întreprinderi, acordând peste 20.000 de împrumuturi, devenind astfel unul dintre pionierii creditării bazate pe analiza fluxului de numerar și a capacității reale de plată.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024