Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 08 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Customer Service Specialist - Braun

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințele postului

  • Absolvent studii medii / superioare;
  • Abilități de comunicare și convingere;
  • Abilități de prezentare, seriozitate, conștiinciozitate;
  • Abilităţi de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
  • Lucru în echipă;
  • Limbă străină: Engleză citit/ vorbit, cel puțin nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului

  • Asigurarea fluxului de comunicare cu consumatorii care apelează la serviciile de reparații post vânzare a produselor Braun și Oral-B;
  • Gestionarea procesului de primire/predare a produselor pentru reparații;
  • Susținerea imaginii mărcii Braun printr-o bună comunicare și colaborare cu consumatorii;
  • Punerea la dispoziția consumatorilor, de informații corecte și utile în scopul fidelizării acestora către marca Braun;
  • Recepția produselor defecte cu întocmirea contractelor de service garanție sau postgaranție;
  • Întocmirea facturii de reparație sau a devizului de garanție;
  • Stabilirea contactului telefonic cu clientul pentru înștiințarea acestuia cu privire la faptul că produsul este reparat (pentru produsele aflate în garanție) și cu privire la costurile reparației (pentru produsele aflate în post garanție);
  • Predarea produselor reparate către clienți și efectuarea probei de funcționare a acestora;
  • Emiterea "Procesului verbal de constatare" pentru produsele aflate în garanție care sunt nereparabile din diverse motive;
  • Încasarea banilor pentru reparația efectuată în post garanție;
  • Întocmirea borderoului zilnic și predarea banilor către firma;
  • Întocmirea și transmiterea rapoartelor către reprezentanții companiei P&G;
  • Consilierea telefonică a clienților;
  • Stabilirea contactului cu filialele Interbrands în legătură cu preluarea produselor defecte de la clienții din toată țară;
  • Consilierea telefonică a agenților de vânzare Braun de pe tot teritoriul țării cu privire la funcționarea produselor,
  • Menținerea evidenței produselor primite și trimise în/dinspre filialele companiei Interbrands M&D, înregistrând informațiile în registrul întocmit pentru acest scop.
Ofertă (bonusuri, beneficii)
  • Pachet salarial competitiv (salariu fix+tichete de masă);
  • Instrumente de lucru performanțe;
  • Oportunitatea de a lucra alături de un colectiv tânăr și orientat către performanță;
  • Șansă de a beneficia de pregătire consistentă în domeniul vânzărilor de la o echipa profesionistă;
  • Susținere în construirea unei cariere de succes.

Înfiiințată în 1993 că parte a Sarkis Group Internațional, Interbrands Marketing & Distribution este astăzi una dintre cele mai importante companii de distribuție și marketing de bunuri de larg consum din România, iar obiectivul nostru este să rămânem în elită soluțiilor dedicate administrării lanțului de aprovizionare, generând valoare și oferind calitate consumatorilor din toată țara.

Cifrele vorbesc de la sine:

-Aproximativ 8% din bunurile de larg consum din România trec anual prin sistemul nostru logistic;
-Peste 27,000 de locații comerciale din toată țara sunt aprovizionate săptămânal de Interbrands;
-Avem peste 1950 de angajați, 22 parteneri, 3 centre logistice și o flotă de 1470 mașini.

Compania are acoperire națională, prin cele 75 de birouri active (inclusiv sediul central din București) și 3 centre de distribuție. După o analiză de modalităților de abordare eficientă a pieței, Interbrands operează pe următoarea platformă:

-1 platformă logistică și centru de distribuție;
-23 filiale multifuncționale;
-51 birouri de vânzări;
-sediul central - București.

Interbrands a intrat pe piața românească având că prim partener compania americană Procter & Gamble.

Ulterior ni s-au alăturat multe alte companii prestigioase din diferite sectoare de piață, în efortul de a aduce în coșul zilnic al consumatorilor români cele mai bune produse. Interbrands este distribuitorul de bunuri de larg consum cu cea mai mare cifra de afaceri și cea mai mare forță de vânzare din România, Partener de Elită al Brandurilor de Elită.

Enjoy the Right Choice!

Expirat
Customer Service Specialist - Braun  -  S.C. INTERBRANDS M&D S.R.L.