Gratis

Customer Service Spec. fara experienta/ Student/ Engleza

NOVASERVIS FERRO GROUP
2 poziții

Candidatul Ideal

Compania Ferro are doua pozitii deschise de Customer service specialist, una in Buftea, Str. Sperantei Nr. 101, Judetul Ilfov (Eli Park 3), iar cealalta in Cluj Napoca.

Pentru noi, candidatul care s-ar potrivi cel mai bine pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele atu-uri:
  • Fara experienta sau minim 6 luni experinta pe un post similar;
  • De preferat experienta pe zona de comert international/ logistica;
  • Cunostinte despre produsele de instalatii si sanitare – reprezinta un avantaj;
  • Studii superioare;
  • Abilitati excelente de comunicare, organizare si administrare;
  • Capacitate de a invata rapid si adaptabilitate;
  • Atentie la detalii, implicare, asumarea responsabilitatilor si proactivitate;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
  • Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • Cunostinte de operare intr-un sistem tip ERP;
  • Cunostinte operare MS Office (Excel avansat);
  • Engleza avansat

Descrierea jobului

Daca vrei sa vii la noi, vei face parte din Departamentul Customer service si vei avea urmatoarele responsabilitati:
  • Prelucrarea comenzilor de la clienti in sistem tip ERP;
  • Urmarirea comenzilor transmise si urmarirea livrarii;
  • Verificarea stocurilor la cerere;
  • Asigurarea conditiilor de facturare – respectare discounturi/ scadente;
  • Verificarea si corectarea preturilor;
  • Centralizarea si actualizarea datelor in sistem;
  • Elaborarea de rapoarte;
  • Preluarea apelurilor telefonice.

Beneficiile pe care noi ti le oferim sunt urmatoarele:
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala intr-o companie de renume;
  • Pachet salarial format din salariu fix + bonusuri de performanta;
  • Laptop, telefon mobil;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala privata.
Un post este disponibil in Buftea, Str. Sperantei Nr. 101, Judetul Ilfov (Eli Park 3), iar celalalt in Cluj Napoca.

Grupul Ferro este unul dintre cei mai importanti producatori si distribuitori de baterii, accesorii de baie, robineti si fitinguri din Europa centrala si de est. Respectul fata de clienti si integritatea sunt valorile de baza ale companiei. Ne dorim persoane ambitioase si motivate cu care sa cladim impreuna succesul companiei pe piata din Romania.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024