Gratis

Curier

ANDI WORLDWIDE S.R.L.

Candidatul Ideal

DPD Bragadiru caută pentru postul de curier persoane organizate, cu spirit de echipă și dornice să facă parte dintr-o echipă profesionistă.

Descrierea jobului

– preia plicurile si coletele de la clientii din zona alocata (sector 4);
– livreaza expeditiile in zona arondata ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀(sector 4);
– respecta stadardele ︂︊︀︂​︂️︀︌​︅︈︁︀​︍︈︀︀​︃︀︌︉​︎︂︂︃​️︄︍︌​︌︃︎︎de calitate si procedurile de curierat;
– experienta de sofer intr-o firma de distributie constituie un avantaj.

Piata dinamică, în continuă schimbare, ofera șanse reale curierilor DPD de a acumula experiență profesională.

DPD este unul dintre liderii europeni în domeniul curieratului internaţional rutier. Cu o experienţă de peste 40 de ani în acest domeniu, DPD s-a impus pe piaţa de curierat ca fiind o companie inovatoare, dezvoltând și implementând soluţii personalizate și flexibile pentru clienţii săi.
DPD a fost înființat în anul 1977 și este o companie germană, acum deținută de GeoPost, care este o filială a La Poste, serviciul poștal național al Franței. În primul lor an de funcționare au livrat 1,4 milioane de colete, iar prin 1980 acest număr a ajuns la 7 milioane. DPD livrează astăzi mai mult de 2 milioane de colete zilnic, prin întreaga lor rețea, deținând peste 800 de depozite în peste 40 de țări. DPD este specializată în livrarea rutieră pe teritoriul întregii Europe. De asemenea, oferă livrări intercontinental prin rețeaua partenerilor lor.
Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 5 Iul. 2024