Cost Controller

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Requirements:
  • Bachelor’s degree in economics;
  • Minimum 2 years’ experience in a similar position;
  • Fluent in English spoken and written;
  • Very good understanding of product cost accounting;
  • Thorough knowledge of MS-Office;
  • SAP knowledge is an advantage;
  • Good communication skills;
  • Strong analytical capabilities, attention to details;
  • Fostering teamwork, willing to share knowledge, information, and experiences with his / her colleagues;
  • Proactive approach in problem solving.

Descrierea jobului

Responsabilities:
  • Maintain and develop cost controlling systems and cost structures;
  • Monitor and analyze company costs, perform cost-benefit analysis, drive cost variance analysis, according to the guidance received;
  • Provide technical assistance in the yearly budget preparation, assist senior management in expense forecasting;
  • Compare budgeted amounts to actual expenses, helping senior management adjust costs in accordance with program changes;
  • Cooperate within the Finance team towards the different reporting. Control and analyze industrial KPI’s.

De’Longhi este o companie italiana care opereaza cu o combinatie unica de energie antreprenoriala si stil rafinat, principalul producator mondial de piata in cafea, confort, bucatarie si ingrijire la domiciliu. Ne-am nascut sa facem si sa ne concentram pe inovarea si realizarea de electrocasnice de inalta calitate cu ajutorul oamenilor dedicati si pasionati de conducerea succesului continuu al marcii De’Longhi.

De’Longhi, fondata in anul 1902 ca un mic atelier de confectionare a pieselor industriale si cu o veche istorie ca producator major de incalzitoare portabile si aparate de aer conditionat, s-a extins in timp pentru a include toate categoriile de electrocasnice mici din industria cafelei, prepararea alimentelor si industria gatitului, precum si segmente de curatare si calcare a gospodariei. In 2001, De’Longhi a achizitionat producatorul britanic de aparate Kenwood, care si-a extins amploarea in prepararea alimentelor si si-a asigurat pozitia de lider in categoria masini de bucatarie. Expansiunea a continuat, iar in 2013 compania a cumparat drepturile asupra produselor casnice Braun de la Procter&Gamble. In total, De’Longhi opereaza 5 instalatii de productie si 33 de filiale internationale care sprijina vanzarile in 75 de tari din intreaga lume, ramanand angajate sa creeze inovatii care sa aduca comoditate si stil in casa fiecarui client si imbunatatind cotidianul.

Suntem imaginati si entuziasti, demonstram puterea caracterului, practicului si resurselor si suntem mandri sa punem numele De’Longhi pe produsele din casele oamenilor. Ne dorim sa oferim clientilor electrocasnice inovatoare si combinatii distincte de stil si performanta, adoptam o abordare intrenationala prin dezvoltarea de produse atractive pentru diferite culturi si medii de viata si ne dorim sa avem alaturi oameni de echipa, devotati in drumul spre succes.

“Fiecare experienta a lui De’Longhi vine cu ceva special” Vino sa faci parte din echipa noastra!

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos