Copywriter

Investitoriicorporation S.R.L.
1 pozi╚Ťie
Anun╚Ť verificat

Textul acestui anun╚Ť a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile gre╚Öeli sau con╚Ťinut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

Recrut─âm Copywriter ­čÜÇ pentru proiectul Investitorii, cu birou ├«n Bucure╚Öti

Cau╚Ťi un job creativ ├«n Copywriting, cu un vibe mi╚Öto, oameni tineri ╚Öi un impact real ├«n Rom├ónia?
Dac─â:
  • Iube╚Öti s─â scrii
  • ╚śtii s─â vinzi prin scris ╚Öi s─â fii persuasiv
  • Ai acumulat deja experien╚Ť─â relevant─â de copywriting (nu content writing) cel pu╚Ťin 1-2 ani
  • ╚śtii s─â faci research ╚Öi ├«n╚Ťelegi psihologia clien╚Ťilor

Ai vitez─â de implementare (adic─â nu-╚Ťi ia mai mult de 2 ore s─â scrii un email bun de v├ónzare)
ÔÇŽdar sim╚Ťi c─â nu ai g─âsit ├«nc─â locul unde s─â po╚Ťi s─â-╚Ťi implementezi cu adev─ârat ideile ╚Öi ├«╚Ťi dore╚Öti s─â mergi cu drag la birou f─âr─â s─â sim╚Ťi c─â munce╚Öti - cite╚Öte mai departe.
Suntem în căutarea unui copywriter care să contribuie la creșterea brandului și a vânzărilor, pentru un job full-time la Investitorii România, în București.
Suntem pe ni╚Öa de educa╚Ťie financiar─â ╚Öi investi╚Ťii, cu o abordare diferit─â de cea clasic─â (la cu c─âma╚Ö─â ╚Öi la costum), tineri ╚Öi ├«n full hyper growth.

Descrierea jobului

Avem nevoie de cineva care să scrie bine mai multe tipuri de copy și să aibă viteză de implementare pentru:
  • Pagini de vânzare
  • Emailuri de prelansare
  • Emailuri de înc─âlzire a registran╚Ťilor la webinarii
  • Email-uri de vânzare post-webinarii
  • Newslettere de generare leads din baza de date
  • Remindere pentru webinarii
  • Pagini de abonare la webinarii
  • Email-uri de value
  • Secven╚Ťe de lansare materiale educa╚Ťionale noi
  • Copy pt Fb Ads, SMS ╚Öi Google Ads
Diverse alte buc─â╚Ťi mai mici de text care pot ap─ârea în func╚Ťie de necesit─â╚Ťi
Tot necesarul de copy rezult─â de obicei din campaniile pe care le dezvolt─âm la finalul fiec─ârei luni pentru luna urm─âtoare. Dar cu siguran╚Ť─â apar ╚Öi situa╚Ťii de urgen╚Ť─â, în care apar task-uri de azi, pe azi (pe care le discut─âm ╚Öi le prioritiz─âm împreun─â).
De regul─â sunt 1-3 mailuri pe zi, 2-3 variante de copy pt fiecare Fb Ad (cam 5 ads noi lunar).
Pe lâng─â salariu, prime╚Öti acces la cursuri în valoare de mii de euro pentru a înv─â╚Ťa s─â generezi venituri pasive din investi╚Ťii, ai parte de un vibe super mi╚Öto la birou (total atipic fa╚Ť─â de restul companiilor) ╚Öi posibilitatea de a lucra în format hybrid (adic─â câteva zile de la birou, altele de acas─â).

Compania este tân─âr─â ╚Öi cre╚Öte foarte repede, a╚Öa c─â dac─â te implici cu adev─ârat, înc─â mai ai ocazia s─â fii o parte important─â, cu beneficii exclusive.
De╚Öi suntem pe pia╚Ť─â de aproape 2 ani, înc─â suntem startup ╚Öi oportunitatea de a deveni o parte important─â a companiei - cu beneficii extra - e deschis─â.
Vei avea posibilitatea s─â interac╚Ťionezi cu R─âzvan Militaru, fondatorul Investitorii. R─âzvan este o persoan─â extrem de motivat─â s─â educe financiar românii, iar asta se vede prin toate proiectele pe care le-a ini╚Ťiat, cum ar fi proiectele Investitorii ╚Öi WeLoveBooks - locul perfect pentru a te dezvolta personal ╚Öi financiar cât mai eficient.
A╚Öa c─â dac─â î╚Ťi surâde proiectul ╚Öi e╚Öti curios/curioas─â s─â afli mai multe detalii, aplic─â acum aici https://investitorii.typeform.com/to/MiWAuguT╚Öi hai s─â ne cunoa╚Ötem.

GOOD TO KNOW: Eventuala colaborare nu se va realiza pe baz─â de contract individual de munc─â, ci pe baz─â de conven╚Ťie civil─â între SRL-uri (sau PFA).
Publicat 22 Febr. 2023 Reactualizat 21 Mart. 2023 Expir─â 24 Mart. 2023

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Po╚Ťi administra oric├ónd set─ârile aici.