Copywriter

Happy Pencil A & G S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce căutăm noi? Un Copywriter ✒️ plin de creativitate și good vibes! Dacă știi cum, când și mai ales de ce atunci când vine vorba de cuvinte, ia un pix, o foaie și vezi la câte dintre cerințele noastre poți da check:

• Seriozitate, creativitate și atenție la detalii;
• Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte în același timp;
• Capacitatea de a respecta termenele limită;
• Menținerea unei bune relații cu ceilalți membrii ai departamentului;
• Deschidere spre feedback constructiv;
• Abilități de scriere creativă;
• Abilități de research;
• Capacitatea de abordare analitică, bazată pe date;
• Abilități de time management și organizare.

Descrierea jobului

Dacă ai bifat toate cerințele noastre și ți-ai dat seama că ești omul potrivit pentru noi, uite care vor fi sarcinile tale în cadrul departamentului nostru de copywrite! Vei crea:
• Postări social media (Facebook, Instagram, LinkedIn);
• Advertoriale;
• Newslettere;
• Bloguri;
• Content website;
• Conținut pentru campanii Facebook Ads și Google Ads.

𝐂𝐫𝐢𝐭𝐞𝐫𝐢𝐢 𝐨𝐛𝐢𝐞𝐜𝐭𝐢𝐯𝐞
• Experiență de 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦 𝟐 𝐚𝐧𝐢; ⚠️
• Absolvent de Litere, Publicitate, Jurnalism, Comunicare și Relații Publice, Marketing;
• Cunoaștere avansată a gramaticii.

Constituie un avantaj
• Abilități de scriere și comunicare în limba engleză.

Beneficii:
• Pachet salarial 3000 RON (net) și bonuri de masă în valoare de 600 RON;
• Creștere salarială în trepte, prin contract, în primii 3 ani (inclusiv numărul zilelor de CO: de la 21/an la 23/an);
• Bonuri Cadou de Paște și de Crăciun;
• Program de lucru la birou, în intervalul orar 09:00-17:30, de luni până vineri;
• Cursuri de formare profesională la locul de muncă;
• Posibilitatea de avansare în cadrul companiei;
• Carieră pe termen lung.

Salut! Noi suntem Happy Pencil și ne-am început activitatea în domeniul marketingului și al publicității în anul 2018. Încântați de cunoștință!

Hai să-ți spunem câteva lucruri pe care trebuie să le știi despre noi! Ne mândrim cu o echipă tânără, pentru care munca e mai mult decât un task completat. Deși interesele noastre sunt diferite, pasiunea comună pentru marketing și publicitate ne permite să tratăm fiecare proiect în parte cu profesionalism și dedicare.

Agenția noastră este compusă din trei departamente: Pay per Click, Graphic Design și Copywrite. În fiecare dintre ele vei găsi oameni dedicați, care știu să vorbească limbajul propriei specializări la cel mai înalt nivel.

Publicat 12 Aug. 2022 Expiră 11 Sept. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.