Gratis

Coordonator Vanzari & Showroom

Getfrankly

Candidatul Ideal

Recrutam pentru clientul nostru:
Un furnizor de top în domeniul comercializarii si producției de mobilă, accesorii și feronerie, oferind soluții complete pentru producătorii de mobilă, proiectanți și arhitecți. Avand o gama diversificată de PAL, MDF, Lemn, blaturi, fronturi și accesorii de înaltă calitate, alături de servicii specializate precum debitare și căntuire. Adresat atât persoanelor fizice, cât și firmelor, ofera produse și servicii de cea mai înaltă calitate.

Candidatul ideal este capabil sa coordoneze și dezvolte strategii de vânzare și marketing pentru pentru echipa de consilieri showroom în vederea consolidării poziției companiei ca lider în industria mobilei. Este direcet responsabil pentru creșterea vânzărilor, îmbunătățirea experienței clienților și coordonarea eficientă a echipelor de vânzări și marketing.

Abilitati si cunostinte:
  • + 5 ani experiență în coordonarea și gestionarea de echipe.
  • Capacitatea de a dezvolta și implementa strategii eficiente în fiecare canal de vânzare, de preferat în industria de producție de mobilier.
  • Cunoștințe despre piesele, accesoriile și materiile prime pentru producția de mobilier.
  • Abilitatea de a comunica eficient pentru a construi relații cu echipa, colaboratori si clienții.
  • Atitudine pozitivă și orientare către client.
  • Abordare proactivă în identificarea și implementarea noilor tehnologii sau practici în vânzări.
  • Creativitate în organizarea evenimentelor și promoțiilor pentru atragerea clienților.
  • Capacitate de a lucra independent și în echipă.
  • Limba engleză - nivel mediu - avansat

Descrierea jobului

  • Coordonarea echipei de consilieri vanzari și consilieri showroom, dar și a procesului de vânzare accesorii, materii prime și servicii pentru producția de mobilier.
  • Dezvoltarea și implementarea inițiativelor pentru atragerea și retenția clienților împreuna cu echipele de vânzări și marketing.
  • Coordonarea modului de amenajare și gestionarea showroom-ului, asigurând o prezentare impecabilă a produselor.
  • Coordonarea echipei de marketing pentru a dezvolta și implementa strategii de vânzare online, și promovare în showroom a produselor noi.
  • Crearea și implementarea strategiilor inovatoare de vânzare pentru noile produse.
  • Monitorizarea performanțelor site-urilor și identificarea oportunităților de optimizare a conversiilor.
  • Instruirea echipei pentru a furniza informații complete și convingătoare despre produse și servicii, dar si in a oferii cea mai bună experiență pentru clienți.
  • Crearea unui proces care asigura o experiența plăcuta și memorabila clientilor.
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de achiziții și producție pentru a asigura o sincronizare eficientă a activităților.
Despre oferta
  • Contract perioada nedeterminata
  • Pachet salarial fix + bonus de performanta
  • Tichete de masa
  • Abonament medical privat
  • Bonusuri de sărbători (Paște, Craciun, 8 Martie, 1 Iunie - ziua copiilor).

Descrierea companiei

De ce GetFrankly?

La GetFrankly ghidăm talentul și creăm viitor.

Înțelegem că o schimbare în carieră nu este doar despre un nou rol, ci este despre găsirea unui loc în care abilitățile, ambițiile și valorile tale se aliniază.

Sună-ne pentru a discuta despre ceea ce este important pentru cariera și viitorul tău, iar noi vom face tot posibilul să te implicăm în proiecte interesante și să-ți oferim opțiuni de carieră împlinitoare.

Te vom ghida către mediul potrivit în care abilitățile tale vor prospera și vor avea un impact semnificativ.

Publicat 3 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 2 Iun. 2024