Publicat 15 Sep 2008 | Expiră 16 Oct 2008

Coordonator vanzari credite

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Calitati:
- Studii universitare absolvite sau in curs (preferabil, dar nu obligatoriu);
- Minim 1 an experienta in vanzari;
- Cunostinte de baza despre produse si servicii bancare (preferabil, dar nu obligatoriu);
- Puternica orientare catre nevoile clientului;
- Abilitati de comunicare, relationare si vanzare;
- Abilitati organizatorice;
- Abilitati de operarea PC;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Coordoneaza activitatea de creditare persoane fizice;
- Mentine si dezvolta baza de clienti existenta;
- Identifica potentiali clienti si le prezinta acestora produsele bancilor partenere;
- Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele adecvate;
- Explica clientilor documentatia solicitata pentru credite si asista clientii in completarea formularelor;
- Asigura supervizarea activitatii de intocmire si depunere la banci a dosarelor de credit;
- Asigura promovarea celorlalte servicii oferite de InfoCredit (leasing, credite persoane juridice, consultanta manageriala);
- Solicita si obtine recomandari de la clientii existenti si potentiali;
- Responsabil pentru gradul de satisfactie al clientilor;
- Ofera feed-back regulat catre conducerea InfoCredit;
- Respecta strategia, standardele si procedurile InfoCredit

Beneficii:
- Pachet salarial direct proportional cu rezultatele obtinute;
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala si de avansare ierarhica;

InfoCredit isi propune sa ofere servicii integrate de intermediere si consultanta in sfera finantarilor (bancare, leasing si factoring), si nu numai, cu orientare pe clientii din segmentul Retail si IMM.

Servicii si produse
I. PERSOANE FIZICE (colaborare cu 11 banci si 7 societati de leasing):
- refinantari de credite existente in conditii mai avantajoase (valoare mai mare, perioada mai lunga, costuri mai reduse)
- credite fara garantii materiale
- credite cu garantii materiale
- card-uri
- leasing
- consultanta de specialitate GRATUITA pentru gasirea celei mai potrivite finantari
II. PERSOANE JURIDICE:
A. Gasirea de finantatori si negocierea pentru produse financiare (credite şi leasing) si produse bancare (card-uri) in conditii avantajoase pentru companie (colaborare cu peste 20 de banci si 10 societati de leasing)
B. Consultanta Financiara si Manageriala cuprinzand, dar fara a se limita la:
- analiza financiara
- studii de fezabilitate
- evaluarea activitatii curente si a perspectivelor
- management de proiect
- audit intern

Expirat
Coordonator vanzari credite  -  InfoCredit SRL