Gratis

COORDONATOR TRANSPORT TRAFIC INTERN

KLAUSS & WAGNER LOGISTICS

Candidatul Ideal

Cautam sa ne marim echipa cu oameni valorosi, care sa contribuie activ la planurile de dezvoltare ale companiei.

Cui se adreseaza acest post:
- Profesionistilor cu minim 2 ani experienta operationala in coordonarea traficului de camioane ;
- Persoanelor cu un nivel inalt dezvoltat al: memoriei, atentiei distributive, prezentei de spirit, simtului de raspundere;
- Persoanelor cu foarte bune abilitati: de comunicare verbala directe si indirecte, de organizare si planificare, de lucru in echipa;
- Persoanelor dinamice, poactive, ambitioase, dornice sa se afirme dar care, in acelasi timp, sunt buni jucatori de echipa si demonstreaza implicare si simt de raspundere in ceea ce fac;
- Persoanelor care detin cunostinte solide de geografie, opereaza facil pe calculator si vorbesc la un nivel mediu- avansat minim o limba straina de circulatie internationala.

Descrierea jobului

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀orar de incarcare/ descarcare, etc);
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
- Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
- Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.

Companie romaneasca specializata in servicii de transport rutier, feroviar si maritim de marfa, depozitare si servicii vamale. Ne recomanda un know-know solid si o experienta de peste 20 de ani in domeniul transportului de marfuri, acumulata de echipa noastra in companii multinationale de top in logistica si transport.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 13 Iun. 2024