Gratis

Coordonator SSM - Chitila

Vel Pitar

Candidatul Ideal

- experienta de minim 3 ani in domeniul SSM, SU, Mediu;
- studii superioare tehnice finalizate, de preferat cu specializare in domeniul mecanic sau electric;
- absolvent curs de Inspector SSM (80 ore);
- absolvent curs postuniversitar de "Evaluator riscuri de accidentare si imbolnavire profesionala"(min.180 ore) sau master in domeniul SSM; - obligatoriu
- absolvent curs „Cadru tehnic cu atributii in domeniul PSI”, curs „Inspector protectie civila” – constituie avantaj;
- curs in managementul deseurilor - obligatoriu
- foarte buna cunoastere a legislatiei in toate domeniile pe care le coordoneaza;
- abilitati operare PC – Microsoft Office (Excel, Power Point);
- permis auto (categ B);
- cunoasterea limbii engleze(nivel mediu) - constituie avantaj.
- persoana proactiva, atenta la detalii, cu disponibilitatea de a oferi consultanta de specialitate echipei manageriale.

Descrierea jobului

- identifica pericolele si evalueaza riscurile SSM pentru locurile de munca/posturile de lucru;
- elaboreaza/actualizeaza planul de prevenire si protectie;
- elaboreaza instructiuni proprii de securitatea muncii pentru completarea si /sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca, tinand seama de particularitatile activitatilor, ale locurilor de munca/ posturilor de lucru;
- efectueaza instructajul introductiv general noilor angajati;
- tine evidenta personalului angajat cu privire la autorizarile necesare si mentinerea acestora;
- asigura evidenta echipamentelor de munca necesar a fi autorizate si urmareste realizarea verificarilor periodice ale acestora;
- urmareste realizarea verificarilor periodice ale instalatiilor cu rol in securitate la incendiu;
- efectueaza controalele interne la locurile de munca, cu informarea, in scris, a angajatorului cu deficientele constatate si propune masuri pentru remedierea acestora;
- urmareste aplicarea prevederilor conventiilor de SSM, SU pentru lucrarile ce se executa de catre terti in spatiile societatii;
- urmareste purtarea echipamentelor individuale de protectie de catre lucratori;
- participa la intocmirea planului de actiune in caz de pericol grav si iminent si la instruirea tuturor lucratorilor pentru aplicarea lui;
- participa la comunicarea si cercetarea evenimentelor, a incidentelor periculoase;
- implementeaza activitatile de interventie si evacuare in cadrul unitatii si participa la cercetarea cauzelor si imprejurarilor producerii de incidente periculoase
- evidenta deseurior/raportari conform legislatiei

Beneficii:
- salariu atractiv;
- tichete de masa 30lei/zi;
- decontare transport;
- zile de concediu intre 21 si 25 zile in fuinctie de vechimea in munca;
- alte beneficii cf. politicii salariale a companiei(vouchere vacanta, pensie privata, asigurare medicala privata)

Vel Pitar face parte din Grupul Bimbo (cea mai mare companie de panificatie la nivel Mondial), o comunitate cu peste 141 de mii de persoane în 34 de țări în care isi desfășoara activitatea.

Oamenii se află în centrul a tot ceea ce facem!

La Grupo Bimbo ne angajăm să lucrăm într-un mod durabil pentru o lume mai bună și să generăm dezvoltare economică pe 4 continente. Ne străduim să îmbunătățim stilul de viață al comunităților în care suntem prezenți și să devenim buni vecini. Investim în tehnologie și inovație pentru a ne reduce amprenta asupra mediului.

*Stimăm valoarea persoanei și încurajăm o cultură a diversității și incluziunii.

*Ne desfășurăm activitatea într-un mod responsabil, eficient, productiv și uman, având grijă de mediul înconjurător.

*Oferim opțiuni pentru toată lumea și promovăm un stil de viață sănătos.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024