Gratis

Sef District (Coordonator Regional) regiunea Est Moldova

H&H CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințele postului:
  • Studii superioare în domeniul forestier;
  • Experiență de minim 3 ani pe un post similar, constituie avantaj;
  • Cunoașterea legislației specifice domeniului forestier și de mediu;
  • Cunoștinte privind amenajamentele silvice – extragere de informații, interpretare date amenajamente;
  • Noțiuni de cartografie, GPS;
  • Lb. Engleză la nivel mediu, constituie un avantaj;
  • Carnet de conducere cat. B și disponibilitate pentru deplasări în regiune.
Competențele necesare
  • Abilități de planificare, organizare și implementare;
  • Abilități de rezolvare a problemelor;
  • Abilități de negociere;
  • Aptitudini de comunicare și relaționare;
  • Orientare spre rezultate;
  • Muncă în echipă, dar și individuală.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Organizează activitatea de administrare silvică pe o suprafață de 3 - 5000 hectare de pădure în regiunea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈Est Moldova (județele Iași, Vaslui) ;
  • Organizează totalitatea lucrărilor silvice și un flux de lemn vândut pe picior de peste 15 - 20.000 mc pe an în condiții de respectare a standardului de certificare forestieră;
  • Întocmește, respectă și execută prevederile bugetului departamental aprobat anual;
  • Identifică clienți potențiali la nivel local/ național și internațional, negociază termene contractuale, urmărește și monitorizează activitățile proprii sau subcontractate;
  • Identifică, gestionează și verifică activitatea furnizorilor de servicii forestiere în vederea derulării activităților bugetate, inclusiv aprobă plata către aceștia în funcție de realizările lor;
  • Coordonează o echipă de până în 7 colegi pădurari.

Alte informații utile:
  • Program: Flexibil, scopul fiind îndeplinirea sarcinilor și obiectivelor, dar nu va depăși numărul de ore maxim prevăzut de lege;
  • Deplasări: postul presupune muncă pe teren și deplasări în proporție de aproximativ 70%, în restul timpului va fi home office;
  • Beneficii: Salariu motivant, bonusuri anuale de performanță, mașină, telefon de serviciu, laptop, card combustibil, card cheltuieli.

GreenGold Romania este cunoscut în principal ca fiind unul dintre proprietarii importanți de pădure din Romania, cu suprafețe forestiere localizate în 19 județe, în toate regiunile istorice ale tării. Echipa este formată din silvicultori români care împărtășesc valori precum integritate, respect și pasiune și care, împreuna cu alți colegi din 7 țări europene – https://greengold.ro/ – a dezvoltat începând din anul 2008 o soluție integrată de administrare silvică a proprietăților forestiere în România.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 12 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024