Publicat 18 Apr 2019 | Expiră 19 Mai 2019

Coordonator proiecte

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Fundația Freedom House România angajează Coordonator Proiecte. Căutăm persoana cunoscătoare și dedicată muncii în ONG care va ține în mână proiectele organizației, având o capacitate sporită de analiză și sinteză, spirit creativ și inovativ, experiență în derularea și managementul de proiecte. Oferim un mediu de lucru plăcut, în centrul Bucureștiului, cu o echipă de excepție cu peste 20 de ani de experiență și colaboratori din variate domenii – media, juridic, tematici europene.
Calități necesare postului:
Capacitate de analiză și sinteză;
Spirit creativ și inovativ în activitatea de cercetare;
Ușurință în exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi în public;
Rezistență la sarcini repetitive;
Adaptabilitate la variate situații de lucru.
Educație și pregătire profesională:
Absolvent de studii superioare;
Limba engleză și PC - excelent;
Cunoștințe medii în administrarea de programe, ONG.

Descrierea jobului

Atribuții, sarcini specifice:
Scriere de proiecte;
Funcții de management, monitorizare, evaluare și control în implementarea proiectelor;
Identifică oportunitatea în concordanță cu obiectivul general și obiectivele specifice ale proiectelor;
Asigură managementul general al proiectelor;
Reprezintă organizația în relațiile protocolare cu organisme/organizații cu impact real/potențial în implementarea proiectelor;
Asigură dezvoltarea activităților propuse în implementarea proiectelor;
Asigură gestionarea eficientă a resurselor proiectelor;
Stabilește modul de comunicare și raportare a echipei în vederea implementării proiectelor;
Stabilește obiectivele echipei și termenele limită, urmărește îndeplinirea la timp a activităților, stabilește căile de măsurare a gradului de realizare a obiectivelor;
Urmărește respectarea termenelor prevăzute în proiect;
Întocmește rapoartele tehnice finale de proiect;
Verifică și aprobă timesheet-urile echipei de proiect;
Participă la evenimentele organizate în cadrul proiectului;
Dezvoltă baze de date.

Freedom House România este o organizație non-profit care susține drepturile omului, statul de drept, dreptul la libera exprimare și presa independentă. În ultimii douăzeci de ani, Freedom House România a implementat numeroase proiecte pe teme diverse, printre care dreptul concurenței, achiziții publice, recuperarea prejudiciului din trafic de persoane, dar și training-uri pentru jurnaliști, pe teme diverse: relații europene, industria alcoolului, patrimoniu, etc

Principalele domenii acoperite de proiectele Freedom House România sunt:

Profesionalizarea presei și specializarea jurnaliștilor; apărarea drepturilor omului și promovarea acțiunilor cu caracter social; consolidarea statului de drept și îmbunătățirea calității actului de justiție.

Expirat
Coordonator proiecte  -  Fundatia Freedom House Romania