Gratis

COORDONATOR MARKETING

SC ADREM INVEST SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii superioare economice, preferabil Marketing;
  • Minim 5 ani experiență într-o funcție similară;
Cunoștințe și abilități:
  • Cunostinte solide in domeniul marketingului online și offline;
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere;
  • Orientare catre rezultate si capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Creativitate si capacitatea de a gasi solutii inovatoare pentru a atinge obiectivele de marketing;
  • Atentie mare la detalii, abilitati de analiza;
  • Abilitatea de a prioritiza și de a jongla cu mai multe proiecte;
  • Flexibilitate si abordare creativa a rezolvarii problemelor;
  • Abilitati interpersonale puternice cu capacitatea de a lucra independent si in colaborare;
  • Jucator de echipa, agil si bun comunicator.
  • Abilitatea demonstrata de a stabili obiective, de a respecta termenele limita si de a gestiona cu succes mai multe sarcini.

Descrierea jobului

  • Supervizarea si implementarea campaniilor anuale si sezoniere de marketing in stransa legatura cu echipa de vanzari;
  • Dezvoltarea de strategii de marketing dedicate diferitelor categorii de potentiali clienti ai Grupului Adrem;
  • O stransa colaborare cu echipele din companie pentru implementarea cat mai eficienta a campaniilor la nivel national, in functie de focus;
  • Monitorizarea campaniilor de marketing si optimizarea acestora;
  • Mentinerea si imbunatatirea colaborarilor cu firmele din domeniu (productie publicitara, accesorii...etc);
  • Asistenta la planificarea si executia diverselor conferinte, evenimente;
  • Capacitate de a prioritiza eficient proiectele în curs si prounere de noi proiecte;
  • Dezvoltarea materialelor de comunicare și a prezentarilor pentru brandurile din portofoliu;
  • Abilitatea de copywriting poate fi un plus, dar nu reprezintă o cerinta obligatorie;
  • Identificarea perspectivelor de vanzari si a cliențtlor potentiali, servicii de prezentare si vsnzare, precum si mentinerea unor relatii bune cu clientii;
  • Identificarea tendintelor si ideilor prin cercetarea industriei si a evenimentelor, publicațiilor si anunțurilor conexe;
  • Elaborarea de prezentari si oferte adaptate nevoilor clientilor vizati;
  • Examinarea riscurilor potentialele pentru oportunitatile de afaceri;
  • CRM, pregatirea de rapoarte saptamanale si lunare;
  • Analiza pietei in ceea ce priveste competitorii;
  • Atingerea obiectivelor lunare, trimestriale si anuale;
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii externi pentru implementarea campaniilor marketing;
  • Monitorizarea si optimizarea campaniilor de marketing online;
  • Crearea de concept ale campaniilor de promovare impreuna cu departamentele de Vanzari, Client Management, Comunicare;
  • Implementarea comunicarii interne prin creare de afise, vizualuri, bannere, prezentari ale companiilor din Grup;
  • Analiza si monitorizarea pietei din domneniu, a competitiei pentru elaborarea strategiei de marketing.
  • Realizarea si interpretarea studiilor de piata in functie de directiile companiei;
  • Impreuna cu echipa stabileste directia strategiei de marketing in functie de nevoile companiei;
  • Dezvoltarea & propunea strategiei de social media (Facebook si Linkedin);
  • Analizarea perceptiei clientilor companiei pentru dezvoltarea strategiei de marketing in functie de focus si directie;
  • Gestionarea si propunea dezvoltarii site-urilor din Grup.

Beneficii:
  • Pachet de salarizare motivant (tichete masă, bonus de performanță);
  • Oportunități de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic în cadrul companiei.

Grupul Adrem sprijină tranziția spre energie regenerabilă prin oferta sa de soluții și servicii dedicate domeniului energetic, prin intermediul celor trei companii – Adrem Invest, Adrem Engineering și Adrem Link – fiecare specializată pe segmentul ei de piață. Peste 1.000 de angajați din 18 județe asigură expertiza și abilitățile necesare pentru planificarea, dezvoltarea și implementarea soluțiilor la cheie, personalizate nevoilor clienților noștri, acoperind proiecte la nivelul întregii țări. De 30 de ani, oferim clienților noștri produse, soluții și servicii dedicate domeniului energetic.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024