Gratis

Coordonator logistica

Hr Intra Interim S.R.L.

Candidatul Ideal

- minim 1 an experiență în sectorul logistic
- cunoașterea limbii engleze / franceze la nivel mediu - avansat
- bune abilități de operare PC (Word, Excel, Outlook)
- foarte bune abilități de comunicare, de redactare rapoarte și corespondență comercială
- persoană organizată, atentă la detalii, riguroasă

Descrierea jobului

- Coordonarea cu echipa de transport pentru pregătirea colectării si feedback-ul clienților în urma colectării
- Contactarea furnizorilor de servicii pentru probleme de vămuire sau TIB
- Comunicarea cu distribuitorii și/sau sub-distribuitorii pentru transmiterea rapoartelor
- Preluarea reclamațiilor clienților și soluționarea acestora conform procedurilor interne
- Oferă suport administrativ colegilor pe probleme de: expediere și primire, introducere de date, scanare recepție pentru facturare

Compania la care se va desfășura activitatea este un producător de ambalaje de mari dimensiuni și paleți din lemn. Compania este de origine franceză iar locul de muncă va fi în filiala din România - București, zona Floreasca.
Salariu lunar: 4750 lei net

Credem în tine! Credem în oameni! Ne desfășurăm activitatea prin identificarea de soluții complete de punere la dispoziție de personal și de recrutare personalizată pentru diferiți clienți, atât la nivel național cât și internațional.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024