Coordonator Logistica/specialist grupaje

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane angajează, pentru unul dintre colaboratorii sai, o companie care importa si distribuie fructe si legume, Coordonator Logistica. Dacă te regăsești în descrierea de mai jos te invităm să te alături echipei:

Descrierea atributiilor:
  • Programarea si optimizerea rutelor;
  • Planificarea desfasurarii activitatii departamentului de transporturi al societatii cu respectarea tuturor actelor normative în vigoare privind transportul rutier de marfuri;
  • Optimizarea permanenta a costurilor legate de transport si formalitatile necesare;
  • Urmarirea si verificarea în permanenta a respectarii timpului orar al transporturilor si livrarilor;
  • Urmarirea respectarii lantului de frig pentru transportul produselor;
  • Cordonarea activitatii de stabilire a rutelor de transport pentru a înlaturare sau minimizarea întârzierile la livrare/aprovizionare;
  • Realizarea de grupaje in tiruri in functie de tonaj si spatial din tir;
  • Mentinerea contactului cu achizitorii;
  • Mentinerea contactului cu furnizorul sau centrul logistic;
  • Verificarea ca temperatura la care se transporta marfa este una optima;

Beneficii:
  • Salariu atractiv (in totalitate pe cartea de munca)
  • bonuri de masa de 20 ron pe zi;
  • transport decontat;
  • libere legale;
  • telefon, laptop.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos