Publicat 30 Dec 2020 | Expiră 30 Ian 2021

Coordonator Logistica - Platforma online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice sau economice finalizate – avantaj;
  • ​Experiență anterioară pe o poziție de coordonator logistica – min. 2 ani;
  • Cunoașterea pieței din domeniul construcțiilor și a particularităților acesteia sau dorința de a învăța despre această piață – avantaj;
  • Bune abilități de self-management și auto-motivare, negociere și luare decizii, capacitate de a lucra atât independent cât și în echipa, abilităţi de planificare, organizare şi viteză de reacţie, multitasking, atentie la detalii;
  • Excelente abilități de comunicare în relația cu distribuitorii și transportatorii, dar și cu clienții;
  • Adaptabilitate și flexibilitate, implicare și spirit de inițiativă;
  • Pasiune pentru digitalizarea proceselor și pentru automatizare, dorința permanentă de a îmbunătăți procesele actuale;
  • ​Cunoștințe operare PC nivel mediu / avansat, avantaj experiență utilizare software de tip ERP / CRM.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Vino alături de noi și participă la redefinirea, digitalizarea și inovarea pieței de desfacere a materialelor de construcții!
Cautăm un candidat pasionat de tehnologie și automatizări, curios și interesat de auto-perfecționare, pentru a se alătura echipei unui startup ConTech (construction technology) în plină ascensiune și pentru a dezvolta o platformă online de achiziții de materiale de construcții.
Rolul tău este de a coordona activitățile de transport materiale de construcții (de la depozitele producătorilor la santierul clienților), prin intermediul sistemului nostru informatic, păstrând în permanență legătura cu transportatorii, cu distribuitorii și cu clienții, optimizând soluțiile de transport și oferind clienților cele mai bune variante de servicii.

Beneficii:

  • Work from home / Remote work / Office work alternativ – suntem o echipă distribuită în toată țara, care comunică și se întâlnește preponderent online;
  • Pachet salarial fix și beneficii;
  • Bonusuri în funcție de realizări, conform obiectivelor stabilite;
  • Un mediu de lucru profesional plăcut și competitiv, în care sunt stimulate și recompensate performanțele individuale și de echipă;
  • Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie în plină creștere, într-un domeniu emergent (construction tech).

Responsabilități:
  • Organizează activitatea logistica, de transport, în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și a termenelor stabilite de clienți;
  • Menține legătura cu clienții și se asigură că aceștia au primit toate informațiile necesare desfășurării transportului în cele mai bune condiții;
  • Planifică, organizează și coordonează activitățile legate de transportul materialelor de construcții, de la depozitele producătorilor și până la șantierele clienților;
  • Găsește soluții rapide și eficiente la problemele apărute;
  • Gestionează reclamațiile primite de la clienți și propune soluții alternative;
  • Asigură transmiterea și verifică recepția informațiilor și a documentelor corecte și complete către transportatori și clienți;
  • Se preocupă constant de optimizarea și eficientizarea activității logistice;
  • Colaborează cu departamentul IT pentru a aduce îmbunătățiri platformei informatice, pentru a semnala disfuncționalitățile existente și pentru a gestiona optim feedbackul clientilor;
  • Colaborează cu colegii din celelalte departamente, pentru asigurarea funcționării optime a platformei și dezvoltarea functionalităților cerute de clienți / parteneri / piață;
  • Asigură respectarea de catre furnizori și transportatori a condițiilor din comanda clientului (prețuri, cantități, termene de livrare etc.).

Suntem un start up din domeniul ConTech (construction technology) care are misiunea de a automatiza și digitaliza procesul de aprovizionare cu materiale de construcții (supply chain). Credem că internetul și achizitiile online vor avea un impact tot mai mare asupra acestui sector, în viitorul apropiat. Vrem să redefinim piața construcțiilor și să aducem inovație prin tehnologie într-un domeniu care este prea putin impactat de transformarea digitală. Fiind în plină ascensiune, suntem în permanență în căutare de noi colaboratori, cu care să împărtășim aceeași misiune și viziune, pentru o industrie a construcțiilor digitalizată.

Expirat
Coordonator Logistica - Platforma online  -  Globall Design Online S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles