Publicat 06 Iun 2008 | Expiră 06 Iun 2008

COORDONATOR ECHIPA VANZARI

CONFIDENTIAL
4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Important !!!

Va rugam sa cititi cu atentie continutul anuntului, deoarece:
- aplicatiile online sunt insuficiente
- selectia se face pe baza de interviu direct

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

- foarte bune abilitati de negociere, diplomatie, toleranta in lucrul cu membrii echipei
- cunostinte la nivel profesionist a mediului si pietei de profil
- cunostinte si abilitati de evaluare psihologica
- abilitati de comunicare
- abilitati de a lucra independent si in echipa
- capacitate de analiza si sinteza
- discernamant si capacitate de a rezolva problemele
- capacitate de autoorganizare si punctualitate
- atitudine pozitiva si abilitati de a se mobiliza si de a-i mobiliza pe altii
- stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini
- rezistenta la stres
- preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei

Descrierea jobului

Descrierea postului:

- asigurarea si mentinerea unui sistem unitar de consultanti financiari calificati si competenti pentru indeplinirea business-plan-ului asumat
- coordonarea intregii activitati a consultantilor
- elaborarea si urmarirea implementarii strategiei de lucru privind consultanta financiara in asigurari
- dezvoltarea si actualizarea politicilor de recrutare si selectie, de motivare si de beneficii ptr viitorii colaboratori
- implementarea planului de cariera si dezvoltare personala
- negocierea si monitorizarea contractelor de colaborare
- prezentarea catre superiorul ierarhic, a rapoartelor privind activitatea echipei
- analizarea in permanenta a nivelului de performanta al fiecarui consultant
- identifica problemele cu care se confrunta membrii echipei
- stabileste sarcinile si responsabilitatile fiecarui membru al echipei
- executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea obiectivelor propuse
- participa activ la organizarea team-building-urilor

Responsabilitati:

- reprezinta echipa in relatia cu agentia in care activeaza
- raspunde de corectitudinea si veridicitatea informatiilor transmise catre echipa
- promoveaza respectul reciproc, prin colaborarea si transparenta in raporturile din cadrul agentiei
- asigura dezvoltarea si imbunatatirea permanenta a competentelor proprii de comunicare, precum si a celor din echipa
- promoveaza imaginea companiei prin transparenta, confidentialitate si transmiterea de informatii reale
- mentine si transmite un standard de profesionalism in realizarea activitatii echipei
- raspunde de calitatea colaboratorilor nou recrutati
- asigura crearea unei atmosfere destinse in jurul procesului de pregatire pentru a evita inhibitia psihica a colaboratorilor
- raspunde de modul de realizare a consilierii
- este responsabil pentru buna desfasurare a procesului de evaluare a performantelor consilierilor
- participa la diverse training-uri, worrk-shop-uri, seminare

Companie multinationala, lider de piata in domeniul asigurarilor de viata si sanatate.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

COORDONATOR ECHIPA VANZARI  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles