Publicat 23 Apr 2021 | Reactualizat 21 Mai 2021 | Expiră 24 Mai 2021

Coordonator Departament Travel, Iasi

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm un coordonator pentru departamentul de Travel din sediul nostru din Iași.

Profilul candidatului:
- Experiență într-o agenție de turism, în planificarea și rezervarea de servicii de călătorie corporate;
- Cunoștințe de utilizare a solicitărilor de travel în sistem ticketing;
- Cxperiență în rezervări hoteliere și emitere bilete de avion, atât direct cât și prin distribuitori;
- Capacitate analitică și de planificare;
- Nivel avansat de comunicare în Engleză și Franceză (minim B2 și minim B1).

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Negocierea contractelor cu furnizorii de servicii profesionale de călătorie, în funcție de strategia de dezvoltare a companiei;
- Organizarea de deplasări atât interne cât și externe pentru angajații și clienții VEO (bilete de avion, cazare, transferuri, bilete de tren etc.);
- Urmărirea ameliorării continue a utilizării bugetului de călătorie, urmărind crearea unui sistem de furnizori care să acopere eficient și sigur nevoile sediilor noastre din șapte țări;
- Propunerea și urmărirea procedurilor de răspuns în caz de urgență, astfel încât angajații grupului aflați în deplasare, să fie asistați în permanență în situații neprevăzute;
- Alegerea și implementarea unui online booking tool pentru colaboratorii grupului;
- Eficientizarea fluxului de deplasari existent si documentarea acestuia;
- Lucru în echipă;
- Formarea noilor angajați și gestionarea echipei, în scopul optimizării procedurilor de travel.

Beneficii:
- Oportunitatea de a lucra într-o companie multinațională cu sedii în 7 țări;
- Training specific activității desfășurate;
- Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes.

Veo Worldwide este un furnizor de servicii B2B, cu sediul în Europa, cu 15 ani de activitate. În 2006, când NOZ (liderul European in clearance) a început extinderea în Europa de Est și Africa, VEO s-a îndrăgostit rapid de viziunea și mediul său agil, împingând mereu lucrurile pentru a descoperi mai mult această afacere uimitoare de clearance și economie responsabilă. Prin urmare, am adăugat propria noastră cultură dinamică și mentalitate la tot ceea ce am întâlnit la NOZ. Căutăm în permanență soluții care să ajute proprietarii de afaceri să își valorifice stocurile nevândute (colecții anterioare, produse cu termene de valabilitate scurte, comenzi anulate etc.) și să devină eficiente.
Cu toate acestea menționate, VEO își consolidează brandul bazat pe angajament, transparență, solidaritate, îmbunătățire constantă și competență.

Expirat
Coordonator Departament Travel, Iasi  -  Veo Worldwide Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles