Gratis

Coordonator Departament Transport International-Cluj

GEBRUDER WEISS

Candidatul Ideal

Studii superioare
Abilități de lucru cu computerul, MS Office, Outlook
Cunoştințe de limba engleză, nivel mediu spre avansat
Persoană dinamică, ambițioasă
Foarte bune abilități de comunicare și organizare
Capacitate de sinteză și rapiditate în adoptarea deciziilor
Experiență relevantă de minim 3 ani în domeniul transporturilor de marfa
Cunostinte de geografia Romaniei si Europei
Cunoasterea legislatiei specifice transporturilor rutiere prezinta un avantaj

Descrierea jobului

Identificarea de solutii personalizate de transport în funcție de nevoile clienților interni si externi
Negocierea condițiilor si a tarifelor de transport cu furnizorii
Monitorizarea proceselor necesare bunei desfășurări a transporturilor
Păstrarea unei bune relatii cu clientii si furnizorii de servicii
Mentinerea evidentei veniturilor si cheltuielilor aferente fiecarui transport si transmiterea saptamanala a rapoartelor privind efcientizarea serviciului din punct de vedere financiar
Optimizeaza activitatea zilnica, relationand cu celelalte departamente
Planificarea, organizarea si optimizarea transporturilor internationale in regim de Grupaj, LTL,FTL
Intocmire cotatii pentru clienti existenti/ clienti noi;
Gestionarea linilor proprii de Grupaj;
Tracking si monitorizare transport in relatia cu client
Utilizarea uneltelor specific jobului (Bursa Transport, Timocom..);
Este responsabil pentru calificarea si evaluarea furnizorilor de servicii si achiziţionarea serviciilor de transport

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 7.000 de angajati, in 150 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Brasov, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu. www.gw-world.com

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024