COORDONATOR DEPARTAMENT ASIGURARI - RELATIA CU ASIGURATORII

S.C. SANADOR S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al Facultatii de Medicina si Farmacie constituie avantaj;
- Experienta anterioara in formarea, conducerea si coordonarea unei echipe;
- Spirit de echipa;
- Vorbitor fluent al unei limbi straine;
- Orientare catre client;
- Persoana comunicativa, flexibila, loiala, dornica de implicare pe termen lung;
- Cunostinte MS Office.

Descrierea jobului

- Monitorizeaza, organizeaza si evalueaza activitatea angajatilor din departamentul de asigurari;
- Propune metode de imbunatatire a activitatii personalului din subordine;
- Intocmeste ofertele cu clientii asiguratori;
- Raspunde pentru corecta executare a contractelor si a acordurilor cu clientii;
- Rezolvarea prompta a sesizarilor primite de la clienti, in stransa legatura cu medicii coordonatori ai fiecarei clinici sau cu directorii spitalului;
- Pastreaza legatura cu societatile de asigurari, negociaza conditiile contractuale cu acestea si stabileste modul de lucru impreuna cu departamentele implicate;
- Verifica rapoartele transmise catre societatile de asigurari si se asigura ca este respectat protocolul de lucru.

Sanador este o companie cu capital 100% romanesc, care furnizeaza intreaga gama de servicii medicale.
Infiintata in 2001 Sanador a avut o dezvoltare continua, exclusiv organica, fara nici o achizitie.
In anul 2011 Sanador a inaugurat cel mai mare spital privat generalist din Romania, cu 413 paturi si 10 sali de operatie, avand una dintre cele mai performante sectii de terapie intensiva adulti si neonatologie.
In tot acest timp, Sanador a atras unii dintre cei mai performanti medici si personal mediu de inalt profesionalism, reusind sa atinga performante deosebite, chiar si premiere medicale in Romania. Mizand foarte mult pe resursa umana, Sanador a dezvoltat permanent procesul de recrutare, atragand oameni care sa se simta mandri ca fac parte din aceasta companie.
Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.