Publicat 23 Aug 2019 | Reactualizat 13 Sep 2019 | Expiră 22 Sep 2019

Coordonator Cursuri

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în muncă

Candidatul ideal

Echipa Road Language Centre se mareste si cautam o persoana care sa ni se alature. Daca esti o persoana motivata si entuziasta, careia sa ii placa activitatea pe care o propunem, te invitam sa aplici!

Cum ne inchipuim candidatul ideal:
• Calitati organizatorice si de planificare
• Capacitati si dorinta de lucru in echipa
• Abilitati de comunicare excelente

Descrierea jobului

Activitatea principala a postului este formarea grupelor noi de cursanti pentru toate tipurile de cursuri de engleza pentru adulti. O atitudine proactiva in vederea castigarii de clienti noi va fi deosebit de apreciata.

Activitati specifice:
• Se ocupa de tot ceea ce implica relatia cu clientii. Exemple: planificarea cursurilor, comunicarea informatiilor despre cursuri, cererea feedbackului, rezolvarea situatiilor specifice care pot interveni.
• Construieste o relatie pozitiva cu clientii si mentine o comunicare constanta cu acestia pentru a fi la curent cu situatia fiecaruia.
• Ofera informatii despre serviciile oferite de centru intr-un mod atractiv pentru potentialii clienti.
• Preia apelurile telefonice si raspunde solicitarilor primite prin e-mail.
• Realizeaza rapoarte de activitate lunare referitoare la situatia cursurilor.
• Mentine o stransa comunicare cu profesorii pentru a transmite toate detaliile organizatorice necesare pentru buna realizare a cursurilor.
• Participa la targuri, evenimente si intalniri specifice domeniului de activitate. Ofera suport celorlalti colegi, dar si profesorilor, in orice problema ar aparea.
• Se ocupa de programarea cursurilor individuale realizate de fiecare profesor si urmareste desfasurarea acestora.
• Coordoneaza buna desfasurare a testului international TOEFL, in ziua de desfasurare.
• Organizeaza programari si reprogramari pentru cursuri, mentiune sistemele de lucru up-to-date.
• Realizeaza activitati de vanzare catre actualii si potentiali clienti. Mentine si actualizeaza baza de date cu informatii despre acestia.

Noi iti oferim:
- Pachet salarial motivant, cu bonusuri de performanta lunare
- Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala (participari la cursuri, conferinte, etc.)
- Mediu de lucru prietenos, unde ai ocazia sa cunosti oameni exceptionali, ca tine

Te asteptam!

Road Language Centre este un centru educational care organizeaza de peste 14 ani cursuri de pregatire pentru examenele Cambridge, IELTS, TOEFL, SAT, GMAT si cursuri de limba engleza pentru copii si adulti.

Road Language Centre este un centru acreditat de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei prin Autoritatea Nationala pentru Calificari (ANC), incepand din anul 2007.

In 2009, Road Language Centre a devenit centru oficial de testare TOEFL, acreditat de ETS Global. In 2010, Road Language Centre a devenit centru oficial de pregatire pentru examenele Cambridge si IELTS, recunoscut de University of Cambridge ESOL Examinations. De asemenea, centrul este membru British Council Addvantage Premium incepand din anul 2018.

Site-urile noastre: www.easyenglish.ro si www.edventure.ro

Coordonator Cursuri  -  Road Language Centre

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles