Publicat 02 Iun 2019 | Reactualizat 01 Iul 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Coordonator atelier service auto, sef atelier mecanica auto

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana cu experienta in domeniul Service Auto destinat autoturismelor! Este important sa fie o fire sociabila, cu abilitati in comunicare, bun negociator, cu inclinatii spre munca in echipa si interactiunea cu clientii si colaboratorii companiei . Abilitati pentru a gestiona eventuale situatii tensionate in relationarea cu clientii astfel incat sa dea dovada de tact si rabdare. Competente si aptitudini organizatorice precum si tehnice .Este nevoie de capacitate de a intelege si retine cu usurinta informatiil, flexibilitate, rezistenta la frustrare si la stres, gandire analitica, memorie buna, orientat catre rezultate!

Descrierea jobului

Organizeaza activitatea echipei, avand in vedere nevoile companiei;
• urmareste fluxul reparatiilor si propune masuri pentru eficientizare;
• raspunde de diagnosticarea disfuncţionalităţii în funcţie de autovehicul, utilizând scule, dispozitive şi verificatoare specifice;
• centralizeaza si comunica Directorului General situatia lunara a realizarilor individuale;
• exercita un control continuu si constant al calitatii lucrarilor si informeaza Directorul General asupra tuturor disfunctiilor organizarii interne;
• realizarea obiectivelor cantitative si calitative;
• coordoneaza dpdv tehnic activitatea mecanicilor in cadrul service-ului auto;
• stabileste necesarul de piese de schimb şi materiale necesare pentru buna desfasurare a activitatilor de mecanica auto;
• furnizeaza informatiile necesare clientilor in mod profesionist;
• atrage clienti noi pentru activitatie de service auto;
• colaboreaza cu conducerea firmei si ia măsurile secesare pentru a rezolva intervenţiile cu corectitudine şi în timp util;
• elaborarea strategiei comerciale din cadrul service-lui auto pentru realizarea obiectivelor;
• coordonarea eficienta a personalului din subordine;
• stabilirea obiectivelor personalului din subordine, termenelor-limita si modalitatilor de masurare a gradului de realizare a obiectivelor;
• verificarea zilnica a situatiei platilor la termenul scadent si urmarirea recuperarii platilor neefectuate;
• intocmirea analizelor, previziunilor si rapoartelor privind activitatea de service;
• raspunde de gestionarea resurselor umane si financiare;

ARPlus. Agentie de Recrutare Personal ARPlus ofera servicii de plasare la locul de munca in domenii de varf din industria locurilor de munca atat in tara cat si in strainatate. Alege sa fii conectat cu cele mai bune oportunitati de pe piata si fii la curent cu ultimele noutati in materie de recrutare intrand in contact cu agentia noastra. Serviciile noastre de consiliere si plasare la locul de munca sunt 100% GRATUITE ​Fara comision! Contractul se semneaza direct cu angajatorul. Saptamanal primim cereri noi din diverse domenii de activitate.

Expirat
Coordonator atelier service auto, sef atelier mecanica auto  -  Agentie de Personal

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles