Gratis

CONTROLOR DE GESTIUNE

Mega Image

Candidatul Ideal

Studii medii finalizate;
Experienta anterioara in activitati contabile;
Cunostinte avansate PC: Excel, Outlook, Word;
Atentie la detalii;
Capacitate de organizare si planificare.

Descrierea jobului

Ce vei face în echipa Mega:
  • Verifica, solutioneaza si inregistreaza in sistemul de gestiune corect si la timp facturile ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂cu diferente de pret/cantitate;
  • Verifica si rezolva toate solicitarile primite de la magazine/depozite in legatura cu documentele operate/de operat;
  • Asigura suport magazinelor/depozitelor in intocmirea corecta a documentelor ce tin de receptia marfii;
  • Urmareste inchiderea in maxim 90 zile de la data receptiei a avizelor de livrare marfa neinchise de facturi pentru o perioada mai mare de 30 de zile ;
  • Asigura reconcilierea furnizorilor care transmit facturile electronic (EDI);
  • Identifica, analizeaza si solutioneaza cauzele care determina aparitia diferentelor intre nota de receptie marfa emisa de Mega Image si factura emisa de furnizor;
  • Participa activ in perioada auditului intern si extern;
  • Ofera suportul privind aria de responsabilitate in cazul controalelor de la autoritati;
  • Deprinde lucrul cu sistemele de operare folosite in companie.

În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.

#MegaPentruToți

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024