Gratis

Controlor calitate

ALLIMEP EST SA

Candidatul Ideal

Organizeaza si conduce activitatea de inspectie a calitatii produselor .
Urmareste aplicarea cu strictete a prescriptiilor standardelor, documentatiilor tehnice si tehnologice cat si a normelor interne , efectuarea probelor de laborator , a probelor practice si functionale.
Asigura amplasarea posturilor de control final functie de documentatie .
Efectueaza controlul ambalarii , manipularii si depozitarii produselor finite pentru a nu se deteriora calitatea .
Asigura livrarea la beneficiar a produselor care corespund calitativ , insotite de documentele de atestare a calitatii .
Urmareste dotarea cu EMM-uri a compartimentului Inspectii .
Recomanda metodele si procedeele adecvate de examinare nedistructiva cand este cazul.
Evalueaza, compara si atesta rezultatele examinarilor nedistructive (US, LP, PM ) cu luarea deciziei de acceptare-respingere atunci cand situatia o impune.
Experienta in constructii metalice, minim 10 ani
Experienta in control NDT/dimensional, minim 5 ani
Experienta in activitatea de control si organizare productie

Descrierea jobului

Controlul calitatii produselor , SDV-urilor in toate fazele de fabricatie.
Analizele si incercarile de laborator precum si masuratorile prevazute in documentatia tehnica pentru determinarea precisa a calitatii produselor finite.
Implementarea si mentinerea sistemului de Asigurarea Calitatii in zona pe care o conduce.
Calitatea activitatilor pe care le coordoneaza si a datelor cuprinse in declaratiile de conformitate, buletine, alte documente ale Sistemului Calitatii.
Functionarea sistemului corectiv-preventiv si actualizarea permanenta a documentelor Sistemului Calitatii .
Respectarea documentelor Sistemului Calitatii si instruirea personalului din subordine.

Allimep operează de la începutul anilor 2000 în sectoarele de petrol și gaze, energie și căi ferate. O echipă multidisciplinară de ingineri și tehnicieni, proiectează și fabrică soluții fiabile care răspund nevoilor clienților, respectând nivelurile de excelență impuse de piață și îngrijindu-se de aspectele funcționale ale produselor testate în cele mai severe condiții de funcționare, până la cel mai mic detaliu.
Allimep si-a asumat din 2017 proiectarea, furnizarea si montarea structurilor de tamplarie usoare, medii si grele, potrivite pentru montaj chiar si in cele mai nefavorabile conditii climatice sau de exploatare. Datorită experienței echipei, atât la nivel tehnic, cât și organizatoric, dobândită în sector, dar și împrumutată din celelalte domenii în care activează Allimep, compania este capabilă să ofere clientului cele mai bune soluții în materie de inginerie, fabricație și instalare existente pe piata.
www.allimep.com
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024