Gratis

Controlor calitate in industria alimentara

Sam Mills International S.A.

Candidatul Ideal

Studii medii obligatorii de profil industria alimentara
Capacitate de analiză şi sinteză
Capacitate de a evalua şi lua decizii

Descrierea jobului

  • raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de CTC si a proceselor de inspectii, in conformitate cu prevederile documentelor sistemului de management al calitatii adoptat de organizatie;
  • urmareste permanent incadrarea in standardele de calitate si asigura realizarea activitatilor de inspectii si verificare a calitatii a produselor
  • urmareste produselor pe tot parcursul desfasurarii proceselor de productie, conform procedurilor aferente, in vederea confirmarii si respectarii calitatii si incadrarea in conditiile impuse de catre clienti pentru produsele comandate;
  • controleaza, monitorizeaza procesele de productie si efectueaza controalele si inspectiile ce revin responsabilului CTC in fazele de executie determinante;
  • tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii produselor
  • identifica deficientele de calitate si tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remedierea acestorea pe care le aduce la cunostinta conducerii unitatii, urmarind realizarea hotararilor luate;
  • coopereaza pentru imbunatatirea calitatii lucrarilor/produselor;

Descrierea companiei

Companie de top in morarit si productie de paste fainoase
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024