Content writer

SC COMGABY MOLN SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Pentru că orice succes este garantat de creativitatea și imaginația oamenilor, departamentul de
Marketing se mărește și se află în căutarea unui nou coleg, iubitor de tot ceea ce înseamnă media
digitală. Postul servește unul dintre brandurile companiei!
Această poziţie presupune prezenţa fizică la birou, timp de 8 ore, de luni până vineri.

Ne dorim ca această persoană să fie veselă, atentă la detalii, dornică să învețe, un bun
team player, cu bun simț și cunoștințe solide în acest domeniu.

Munca în echipă este punctul nostru forte, iar din acest motiv capacitatea de cooperare este
imperativă pentru candidatul nostru ideal, precum este și cunoaşterea limbii engleze la nivel
avansat şi a gramaticii limbii române.

Descrierea jobului

Blog - Actualizare conţinut şi postare de conţinut nou conform calendar, research în prealabil pe teme
variate
Newsletter - Creare conţinut newsletter
Monitorizarea activității principalilor competitori şi tendinţele pieţei
Realizare de material text pentru diverse publicații media
Actualizarea descrierii produselor şi crearea descrierilor pentru produsele noi
Gestionarea conţinutului text de pe site-ul companiei
Gestionare şi promovare companie, produse şi activitate pe Social Media (Facebook, Instagram,
Linkedin, Pinterest, TikTok, Youtube, Twitter)
Gestionarea interacțiunii cu clienţii pe platformele de Social Media
Generare de idei de conţinut pentru susţinerea strategiei SEO
Realizarea statisticilor postului şi îndeplinirea KPI-urilor setate

Beneficii:
Tichete de masă
Bibliotecă internă a companiei de unde se pot împrumuta cărţi (şi unde se poate veni cu propuneri
pentru achiziţionarea cărţilor)
Susţinere din partea conducerii pentru cursuri de pregătire profesională
Siguranţa unui loc de muncă stabil, pe perioadă nedeterminată
Apartenenţa într-o companie recunoscută la nivel naţional şi internaţional

Compania noastră deține cea mai mare reţea de florării din ţară.
Suntem pe primul loc în România și ne-am menținut astfel prin multă dedicare, muncă și loialitate.
Acum ne extindem şi mai mult la nivel naţional. Echipa este punctul nostru forte şi ne place să
investim în oameni!

Mai mult decât flori, noi livrăm emoţii şi trăiri intense celor dragi! Dragostea pentru ceea ce facem ne-
a garantat, de-a lungul anilor, succesul!

Lucrăm într-un domeniu dinamic, cu perioade solicitante, dar este frumos la noi, iar oportunităţile de
avansare apar în urma eforturilor depuse. Ne dorim să creştem împreună!

Dacă îţi plac provocările și dorești să avansezi, să te simți apreciat și susținut pe parcursul traseului tău
profesional, așteptăm să te cunoaștem, să te alegem și să ne alegi pentru a excela împreună!
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.