Content writer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam pasionati de continut online.
Petreci mult timp in mediul online si intelegi tendintele media?
Daca iti place sa creezi si esti un bun strateg, alatura-te echipei noastre de marketing si ajuta-ne sa devenim virali!
Ne dorim sa fii ca noi, o fire prietenoasa, comunicativa, cu gandire pozitiva si obiective marete.

Descrierea jobului

DESCRIEREA JOBULUI
Suntem o agentie de top in industria noastra, deci avem multe de facut si multe de testat. De aceea, speram ca tu ne vei ajuta in activitatile noastre zilnice si:
  • Vei concepe strategia de continut – planificare si executare/coordonare (mod de exprimare, subiecte, abordare etc.)
  • Vei actualiza calendarul social media;
  • Vei scrie diferite tipuri de continut, pe o gama larga de subiecte, dezvoltand articole, postari social media, continut text, tagline-uri, headline-uri. Documente, prezentari
  • Vei implementa / publica continutul in mediul online (website, social media etc.)
  • Vei cerceta in permanenta tendintele brandului, a audientei, a mesajelor cheie si a competitiei pentru a dezvolta o strategie de comunicare creativa si persuasive, evaluand continutului existent
  • Vei concepe imagini relevante si template-uri, luand in considerare nevoile clientilor
  • Vei conduce activitatea de research conform audientei tale
  • Vei evalua performanta celor din subordine, a rezultatelor obtinute si a strategiilor curente

COMPETENTE NECESARE:
Continutul poate varia, de la un comentariu la o imagine, un template sau un video. Cautam pe cineva capabil sa le creeze pe cont propriu,pe de o parte, sau sa poata coordona realizarea lor , pe de alta. Este important sa:
  • fii pasionat de mediul online si sa dai dovada de creativitate;
  • ai abilitati excelente de redactare pentru canalele online si offline, de la scrierea unui titlu pentru reclama si social media, pana la e-mailuri, pagini web si brosuri
  • ai abilitati de organizare, comunicare si prioritizare;
  • ai atentie la detalii si viteza in tehnoredactare;
  • ai cunostinte avansate ale limbii engleze
  • ai o atitudine deschisă şi pozitivăai experienta în marketing
CE OFERIM:
Nu vrem să ne lăudăm, dar îţi promitem:
  • Mediul de lucru perfect, din confortul casei tale;
  • Un început de program lipsit de stres, fiindcă dimineţile noastre încep de la ora 12, 5 zile pe saptamana, de luni pana vineri;
  • Un salariu motivant, intre 6000-8500 Brut RON in functie de experienta, pe care îl emitem lunar pe bază de invoice sau un contract de angajare cu salariu negociabil in timpul interviului;
  • Asigurare medicala privata;
  • O echipa tânără şi ambiţioasă, care te va ajuta să te integrezi în cel mai scurt timp;

Descrierea companiei

CINE SUNTEM:
Atlantic London Education este una dintre cele mai mari agenţii de recrutare studenţi din Londra. Cu numeroase certificări şi peste 10 ani de experinta în domeniu, noi oferim servicii complet gratuite tuturor clienţilor noştri, având contracte cu peste 40 de instituţii de învăţământ
Publicat 28 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos