Publicat 08 Aug 2019 | Reactualizat 25 Aug 2019 | Expiră 07 Sep 2019

Content Writer – Redactare Articole In Limba Engleză

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

Suntem în căutarea unui nou membru în echipa nostră de content writers, care să poată redacta articole în limba engleză. Dacă îți place să scrii și vrei să faci parte dintr-un colectiv tânăr și dinamic, vrem să te cunoaștem!

Descrierea jobului

Cerințele postului:

  • Disponibilitate de lucru full-time (8/ore pe zi, la birou)
  • Cunoștințe de limba engleză (nivel avansat)
  • Abilități foarte bune de exprimare în scris
  • Creativitate
  • Experința în Microsft Word
  • Abilități de documentare – căutarea de informații despre diverse domenii in mediul online
  • Înțelegerea rapidă de industrii noi pentru a redacta conținut de calitate
  • Experiența în domeniu este un plus, dar nu este obligatorie
Ce trebuie să faci:
  • Redactarea de articole în limba engleză pe diverse subiecte de interes actual: fashion, technology, business, lifestyle, etc.
  • Adaptarea conținutului și tonului în funcție public, cerințele brand-ului și platformele unde vor fi publicate articolele
  • Redactarea de conținut pentru site-urile diverselor brand-uri (web copy)
  • Familiarizarea cu industria clientului pentru a găsi subiecte interesante și utile pentru cititori
  • Documentarea din surse credibile pentru a realiza articole pertinente și elocvente
Ce îți oferim:
  • Proiecte de redactare din domenii diverse și interesante
  • Salariu competitiv și bonusuri în funcție de performanțe
  • Mediu de lucru plăcut
  • Training specializat
  • Evenimente de teambuilding
  • Oportunitatea de a-ți dezvolta aptitudinile de scriere în limba engleză și de a învăța despre content marketing
  • Te încurajăm să îți exprimi creativitatea și ideile prin intermediul muncii tale

Suntem o echipă tânără, interactivă și entuziastă de specialiști SEO. Lucram în domeniul marketingului digital și SEO de peste 10 ani, utilizând cele mai noi și eficiente metode de optimizare pentru motoare de căutare. Oferim soluții de content marketing de înaltă calitate clienților noști, acoperind domenii diverse precum turism, fashion, lifestyle, business și tehnologie. Rețeaua noastră de redactori se specializează într-o gamă largă de formate de articole, postări de blog, web copy, și conținut pentru magazine online.

Content Writer – Redactare Articole In Limba Engleză  -  GETX LOCAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles