Publicat 31 Mar 2021 | Reactualizat 28 Apr 2021 | Expiră 01 Mai 2021

Content Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii de specialitate in marketing,comunicare, journalism, sau similar
Minim 1 an experienta in crearea de continut
Buna intelegere a practicilor de continut (SEO, SMO)
Abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala
Atent la detalii
Persoana creativa

Descrierea jobului

Dezvolta si creeaza strategii de continut in mediul digital
Colaboreaza cu echipa de marketing pentru a asigura content atractiv si coerent pe toate platformele media
Colaboreaza indeaproape cu echipele de marketing, creatie si design pentru a contura ideile si a defini obiective de continut
Gestioneaza procesul de creare si publicare a continutului
Monitorizeaza metricii legati de content si consumator
Are abilitatea de crea si transmite cu usurinta un mesaj, o poveste consumatorului targetat
Tine pasul in identificarea schimbarii tendintelor consumatorului, adaptand continuu continutul
Corecteaza si editeaza contentul inainte de publicare
Se coordoneaza cu echipele de marketing si proiectare pentru a asigura livrarea la timp a sarcinilor
Se mentine la current cu tendintele de continut, preferintele consumatorului si progresele tehnologice

NEWTON dezvolta solutii inovative pentru clientii din zona de entertaiment electronic.
Suntem o echipa tanara, dinamica si cu multa experienta in dezvoltarea aplicatiilor web. Ne mandrim cu proiectele noastre si succesul companiei nu face decat sa confirme valoarea lor.

Expirat
Content Specialist  -  NEWTON

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles