Gratis

CONTENT & SOCIAL MEDIA SPECIALIST

MAPCOM LOGISTIK

Candidatul Ideal

- Cunostinte avansate Canva/Adobe/Telegram/Facebook/Instagram/Twitter/LinkedIn
- Abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala in limba romana si limba engleza
- Capacitatea de a respecta task-urile si deadline-urile
- Intelegerea solida a algoritmilor
- Analizarea trendurilor în social media și implementare pentru conținutul creat

Descrierea jobului

Creează strategia de content – În conformitate cu obiectivele generale de brand.
Creează conținut: grafică, videos și text scris, care rezonează cu publicul nostru țintă pe diferite platforme (Instagram, Facebook, Pinterest, TikTOk, LinkedIN).
Creeaza planul editorial lunar pentru toate platformele de brand
Gestionează toate conturile de social media, inclusiv programarea conținutului, postarea și monitorizarea acestuia. Research constant al tendințelor din industrie, pentru a optimiza performanța social media.
Monitorizeaza comunicarea si performantele competitiei.
Analizează metricile și insight-urile de social media pentru a măsura performanța, a identifica zonele pentru îmbunătățiri și a lua decizii bazate pe date.
Optimizează audiențele și identifică profilului clientului ideal
Creeaza si implementeaza campaniile de email marketing ale brand-ului
Colaborează cu echipele interfuncționale, inclusiv marketing și vânzări, pentru a asigura un mesaj de brand coerent și integrarea campaniilor

Descrierea companiei

Oferim

- Salariu motivant în funcție de experiența în domeniu si de performante;
- Tichete de masa
- Bonusuri;
- Mediu de muncă confortabil si placut.
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024