Gratis

CONTENT & SOCIAL MEDIA SPECIALIST

Game World Romania SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

VREI SA FACI MARKETING PENTRU DISTRACTIE?
Acum ai ocazia sa faci parte din echipa de marketing Game World Romania!
Vei lucra impreuna cu unii dintre cei mai buni specialisti in marketing din domeniu, pentru cea mai premiata retea de sali de jocuri din tara noastra, cu 25 de ani de activitate si cu cea mai mare sala de jocuri din Romania!

Ne dorim sa ai:

- Experiență de cel puțin un an in digital marketing si administrare conturi social media;
- Experienta in organizarea de campanii integrate pe diverse platforme;
- Abilități de comunicare;
- Creativitate si atentie la detalii;
- Abilitati de lucru in echipa si de colaborare cu celelalte departamente;
- Atitudine proactiva;
- Interes pentru a fi informat despre noutatile si trendurile din domeniu;
- Disponibilitate de deplasare.

Descrierea jobului

Ce trebuie sa faca un Contect & Social Media Specialist:

- Elaborează și implementează strategia de comunicare pe social media, pentru a sustine obiectivele de business, pe o serie de platforme si canale de comunicare printre care Facebook, Instagram, You Tube, Linkedin, TikTok etc;
- Crează, editează, publică și distribuie conținut captivant zilnic, inclusiv texte originale, fotografii, videoclipuri, etc. pentru diversele platforme de Social Media ale companiei, inclusiv site-ul propriu;
- Urmează tendințele curente și preferințele publicului pentru a menține relevanța conținutului;
- Comunică activ cu urmăritorii, răspunzând la întrebări în mod prompt și monitorizând recenziile clienților;
- Supraveghează design-ul conturilor de social media pentru o prezentare coezivă;
- Propune și implementează noi funcționalități pentru a creste notorietatea brandului
- Research constant al tendințelor din industrie, pentru a optimiza performanța social media;
- Monitorizeaza comunicarea si performantele competitiei;
- Analizează metricile și insight-urile de social media pentru a măsura performanța, a identifica zonele pentru îmbunătățiri și a lua decizii bazate pe date;

Ce oferim:

- Salariu motivant în funcție de experiența în domeniusi de performante;
- Tichete de masa in valoare de 40 Lei/tichet;
- Abonament medical în reteaua privata de sanatate Regina Maria;
- Coach Motivational;
- Bonusuri;
- Mediu de muncă confortabil si placut.

Game World Romania este una dintre companiile reprezentative pe piata centrelor de divertisment din Romania, avand ca domeniu de activitate organizarea si exploatarea salilor de jocuri electronice. Compania este prezenta in Bucuresti si in alte 3 orase importante din tara: Constanta, Craiova si Alba Iulia.

Inca de la inaugurarea primei sali de jocuri din capitala, in septembrie 1999, reteaua Game World Romania s-a extins continuu, ajungand in prezent la un total de 8 sali de jocuri cu peste 720 de posturi de joc si peste 500 de angajati.

Game World Romania face parte din grupul de companii Game World, care se numara printre cele mai experimentate companii din Centrul si Estul Europei in domeniul jocurilor electronice.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024