Publicat 19 Ian 2019 | Reactualizat 18 Feb 2019 | Expiră 19 Feb 2019

Contabilitate primara si secretariat - filiala firma germana

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii / superioare;
- Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;
- Cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat;
- Cunoastinte de limba germane constituie un avantaj;
- Cunoaşterea pachetului Microsoft Office ( Word, Excel, Power Point, Outlook Express ), Navigare Internet;
- Carnet de conducere auto;

Descrierea jobului

- Verificarea deconturilor si a documentelor justificative pentru delegatii in strainatate;
- Gestionarea orelor suplimentare, a zilelor de concediu si pregatirea pontajului lunar
- Plati avans delegatii si salarii;
- Redactarea documentelor solicitate de management;
- Mentinerea relatiei cu furnizorii pe partea de resure umane: protectia muncii, asigurari de sanatate si accidente, obtinerea formularelor A1, pasapoarte, vize pentru calatorii in strainatate, servicii medicale pentru medicina muncii si programul de vaccinari
- Predarea odata pe luna a documentelor contabile si de resurse umane la firma de contabailitate.

Activitatea se deruleaza la sediul din Bucuresti, in B-dul Ficusului nr. 44A. Foarte rar ( de exeplu de 2 ori pe an ) este posibil sa fie necesara deplasarea in Germania pentru sincronizarea proceselor de lucru cu colegele de la departamentul financiar contabil al firmei MAINTEC Service GmbH.

Compania MAINTEC Service SRL este filiala din Romania a firmei germane MAINTEC Service GmbH ( www.maintec-servoce.com ), membra a grupului german KRONES ( www.krones.com ) - lider mondial in domeniul proiectarii, realizarii si instalarii de linii automate de imbuteliere pentru lichide alimentare.

Activitatea firmei MAINTEC Service SRL consta in furnizarea de servicii de instalare, service, mentenanta, commissioning pentru linii automate de imbuteliere KRONES, in special pe piata din Germania dar si in Romania, alte tari Europe, si mai rar pe alte continente.

Expirat
Contabilitate primara si secretariat - filiala firma germana  -  MAINTEC Service SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles