Contabilitate primara part-time

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare in domeniul contabil;
- Minim 3 ani experiență in domeniul financiar-contabil;
- Foarte bune cunoștințe a legislației fiscale aflate în vigoare;
- Să cunoască pachetul Ms Office ;
- Persoană ordonată, serioasă, atentă la detalii;

- disponibil imediat sau in cel mai scurt timp

Descrierea jobului

- Contabilizează facturile emise pentru clienții interni și externi;
- Înregistrează încasările și plățile în lei și/sau valută conform extraselor de cont;
- Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
- Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Înregistrează facturi de prestații de la furnizori interni și externi;
- Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR);
- Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora;
- Încadrează în mod corect documentele contabilizate pe venituri și cheltuieli;

- Program de lucru L-V orar 9:00-13:00

SC Top Vest Logistic SRL este o societate cu capital privat integral românesc. Este membru fondator al reţelei Pall-Ex Romania care şi-a demarat activitatea din luna decembrie 2011. Pall-Ex este o reţea de distribuţie marfuri paletizate care asigură pentru clienţi preluarea, livrarea şi returul documentelor, respectânt termenele de livrare ( 24h / 48h ) în condiţii de calitate a serviciului şi de maximă siguranţă a marfii....

Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos