Publicat 23 Nov 2017 | Reactualizat 07 Dec 2017 | Expiră 23 Dec 2017

Contabil

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- cunostinte solide de operare Pc: Word, Excell, Power Point;
- cunostinte de gestiune;
- cunostinte de operare soft-uri contabile;
- cunostinte operatiuni import-export si vamale;

Descrierea jobului

- Intocmire si depunere declaratii fiscale,cereri rambursare tva
- Verificare jurnale , balante contabile
- Intocmire situatii financiare
- Intocmire rapoarte statistice
- Raportare catre conducere si grup
- Introducere facturi de importuri si intracomunitare
- Gestionarea operatiunilor privind mijloacele fixe, (leasinguri, intrari, amortizari, reevaluari)
- Calculare diferente curs valutar, compensari terti
- Inchideri lunare pe balanta (avansuri parteneri, cheltuieli in avans, facturi de intocmit).
- Gestionarea relatie cu banca( plati, SGB, contracte)
- Operatiuni de control intern
- Organizarea si supervizarea departamentului contabil

Sauter Turning Process SRL din Dej producator piese strunjite/frezate de inalta precizie pentru industria automobilistica.
Ofera:
- conditii foarte bune de lucru;
- salariu atractiv;
- tichete de masa;
- decontare transport;

Contabil  -  SAUTER TURNING PROCESS SRL