Publicat 16 Nov 2017 | Reactualizat 07 Dec 2017 | Expiră 16 Dec 2017

Contabil

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Nivel cariera: 1-3 ani contabilitate
Studii in domeniul financiar contabil
Disponibilitate imediata

Cerinte post:
-cunostinte de contabilitate pana la nivel de balanta
-cunostinte in domeniul achizitiilor/livrarilor de bunuri externe
-bune cunostinte de operare program contabilitate Winmentor
-bune cunostinte de utilizare PC - pachetul Microsoft Office - Excel
-bune cunostinte de limba engleza scris/vorbit

Profil angajat:
-persoana dinamica si responsabila
-persoana organizata, atenta la detalii
-capabila sa acumuleze cunostinte noi
-spirit de echipa si simtul umorului

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-inregistrarea zilnica a facturilor primite de la furnizori pentru prestatii diverse si achizitii bunuri
-intocmirea si contabilizarea facturilor emise pentru clientii interni si externi
-factureaza lunar taxa de redeventa la clienti interni si externi in baza contractelor de francize incheiate
-incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli
-verificarea incasarilor in valuta de la clientii externi
-verifica lunar stocul de marfuri (cantitativ si valoric) existent in gestiune, prin compararea cu inventarul faptic prezentat de catre gestionar;
-opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
-verifica inregistrarea facturilor de achizitie de materii prime, consumabile si marfuri, preluate prin import din softul de gestiune
-pastreaza confidentialitate informatiilor la care acces
-respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau
-executarea altor dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei, in limitele respectarii temeiului legal

Salad Box este o companie romaneasca, cu restaurante in tara si strainatate, care ofera cea mai diversa gama de salate predefinite si produse complementare sanatoase. Viziunea Salad Box este de a oferi un produs de calitate, sanatos, la un pret accesibil, oferind clientului posibilitatea de a fi creativ.

Pentru aprofundarea detaliilor si pentru programarea unui interviu, asteptam cu interes CV-ul dumneavoastra la adresa de e-mail hr@saladbox.ro. De asemenea, ne puteti contacta la numarul de telefon 0723308406.

Contabil  -  Salad Box