Publicat 19 Mai 2017 | Expiră 19 Iun 2017

Contabil

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii superioare de Contabilitate si Informatica de Gestiune
Cunostinte operare PC ( aplicatii office si programe de contabilitate).
Abilitati de comunicare cu clientii firmei.
Capacitate de concentrare si spirit de initiativa .
Adaptabilitate si capaciatatea de a lucra in echipa.
Capacitatea de a-si asuma raspunderea pentru activitatea proprie.
Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate,
Avantaj ,cunostinte solide de contabilitate intracomunitara,
Senior 1 post = experienta minima 3 ani din care ultimul an intr-o firma de contabilitate

Descrierea jobului

Inregistrari si evidenta contabila( registre si jurnale)
Efectuarea notelor contabile (salarii,amortizari, leasing,inchidere luna)
Intocmirea balantei lunare, evidenta clientilor, furnizorilor si a stocurilor.
Intocmirea bilantului semestrial si anual.
Intocmirea declaratiilor lunare si a deconturilor de TVA.
Intocmirea documentatiei pentru Administratiile Financiare (obtinerea codului de TVA ,etc )
Reglarea fisei sintetice.

Descrierea companiei

Oferim servicii financiare.

Contabil  -  Rediro Asistent In Brokeraj S.R.L.