Publicat 17 Feb 2017 | Expiră 20 Mar 2017

Contabil

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Angajam contabila cu experienta de minim 3 ani in domeniu. Cautam o persoana care sa faca cu placere aceasta meserie, sa stie sa citeasca o balanta si sa-si verifice corelatiile, sa stie sa intocmeasca declaratiile fiscale, bilantul. Sa fie foarte meticuloasa, ordonata, sociabila si amabila.

Descrierea jobului

Postul consta in:
- inregistrarea cronologica a documentelor financiar-contabile in contabilitate, utilizand soft-ul SAGA ( achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor).
- intocmirea statelor de salarii si a pontajelor, pana in 20 de salariati, REVISAL.
- mentinerea relatiilor cu clientul.
- intocmirea si transmiterea catre client a situatiilor cu sumele de plata la bugetul de stat.
- intocmirea declaratiilor lunare/trimestriale, bilant.
- arhivarea documentelor si raportarilor contabile, conform cerintelor legale.

Suntem o companie dinamica cu oameni tineri dornici de a-si consolida experienta. Avem nevoie de o colega impreuna cu care sa formam o echipa puternica. Daca te incadrezi in acest profil, daca iti doresti un angajament pe termen lung si provocarile nu te sperie, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta. Trimite-ne un CV si te vom cauta.

Contabil  -  NIC INVESTMENTS PREST SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă