Gratis

Contabil

CUB

Candidatul Ideal

Experiență și Educație: Ar avea o diplomă în contabilitate sau un domeniu similar și o experiență relevantă în contabilitate sau finanțe.

Cunoștințe contabile solide: Ar avea o înțelegere profundă a principiilor contabile și a practicilor financiare, inclusiv înțelegerea de bază a legislației fiscale relevante.

Competențe tehnice: Ar fi confortabil cu utilizarea software-urilor de contabilitate și ar putea lucra cu ușurință cu instrumente precum Microsoft Excel sau alte programe similare.

Atenție la detalii: Ar fi meticulos și precis în munca sa, având capacitatea de a identifica și corecta erorile contabile.

Abilități analitice: Ar avea capacitatea de a interpreta datele financiare și de a oferi analize utile și relevante pentru managementul financiar al organizației.

Comunicare eficientă: Ar putea comunica clar și eficient atât cu colegii de departament, cât și cu alte departamente sau clienți, explicând aspecte contabile complexe într-un mod simplu și accesibil.

Etica profesională: Ar avea un comportament etic și ar respecta confidențialitatea informațiilor financiare sensibile ale organizației.

Capacitatea de gestionare a timpului și prioritizare: Ar fi capabil să gestioneze eficient sarcinile multiple și să prioritizeze lucrările în funcție de termenele limită și de importanța acestora.

Flexibilitate și adaptabilitate: Ar fi deschis la schimbare și ar putea adapta rapid la modificările în procesele contabile sau cerințele organizației.

Proactivitate: Ar fi orientat către rezolvarea problemelor și ar avea inițiativă în identificarea și implementarea îmbunătățirilor în procesele contabile.

Orientat catre echipa: Ar putea lucra eficient atât independent, cât și în echipă, contribuind la realizarea obiectivelor departamentului sau ale organizației.

Descrierea jobului

Elaborarea rapoartelor financiare și prezentarea acestora
Actualizarea si Conformitatea cu reglementările fiscale
Consilierea financiară
Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Mai 2024