Gratis

Contabil

SERV CONT TOUR S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte:
Diplomă studii economice constituie un avantaj;
Experiență în domeniul financiar/fiscal/contabil minim 2 ani;
Capacitatea de a lucra in echipă, bune abilitati de comunicare;
Experiență în utilizarea software-urilor de contabilitate ( avantaj Saga) și a instrumentelor Microsoft Office;
Dorință de a cumula cunoștințe in domeniu, entuziasm și auto-motivare;
Atenție la detalii și precizie în lucrul cu cifrele.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Înregistrarea documentelor contabile lunare;
Revizuirea/corectarea acestora înregistrărilor contabile conform reglementărilor contabile în vigoare;
Verificarea jurnalelor de cumpărări și vânzări;
Evidenta extraselor bancare ;
Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti ;
Efectuare plati furnizori;
Evidenta cheltuielilor interne;
Analiza cash flow-lui;
Elaborare si redactare rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (bugete, situatia platilor si a incasarilor, urmarire solduri furnizori / client);
Verificarea documentației specifice pentru personal, actelor necesare pentru modificarea / suspendarea / încetarea contractului individual de muncă, act adițional, decizii, adeverințe, fisa postului, etc.;
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024